Savaş uçakları sağlık çalışanları için New York üzerinde uçtu

Savaş uçakları sağlık çalışanları için New York üzerinde uçtu

ABD askeri uçuş filoları geçtiğimiz Salı günü, COVID-19 merkez üssü New York City’de törensel bir uçuşla korona virüsüyle mücadele eden sağlık personelini, ilk müdahale ekiplerini ve diğer önemli işçilerin çabalarını kutlamak adına şehrin üstünde uçuş gösterisi yaptı.

Hava kuvvetlerine bağlı Thunderbirds ve 12 adet de Blue Angels savaş uçağı öğleden sonra “işbirlikçi bir selam” vererek mavi gökyüzünü delip geçti.

Şehrin düzinelerce sakini; şehrin limanı etrafında toplanarak ve sosyal uzaklaşma kurallarını ihlal ederek, gösteri yapan uçaklara göz atmak için öğlen güneşine aldırmadan meydanlara doluştu.

Uçaklar, 40 dakika boyunca New York ve Newark arasında tur atmış ve daha sonra Trenton’a giderek, oradan da Philadelphia’ya uçmuştur.

Blue Angels Komutanı Brian Kesselring; gösterinin öncesinde, “COVID-19’a karşı olan savaşın ön cephesinde çalışanları selamlama fırsatına sahip olmaktan onur duyuyoruz. Güçlü olmalarını ve dayanıklılıklarını bekliyoruz” dedi.

Uçuş filoların yaptığı açıklamada; ”gösteri uçuşunun planlanması bir aydan fazla sürdü ve önümüzdeki haftalarda ülke çapında yapılması planlanan birkaç uçuştan sadece ilkiydi” denilmiştir.

Newark Üniversitesi Hastanesi Başkanı ve CEO’su Shereef Elnahal, “Dünyanın en iyi pilotlarından gelen, minnet ve vatanseverliğin muhteşem bir gösterimi. Teşekkür ederim” dedi.

Diğer sosyal medya kullanıcıları; uçuşlara harcanan maliyetin, doktorlar ve hemşireler için kişisel koruyucu ekipmanlara harcanmasının daha iyi olacağını düşündüklerini tweetledi.

New York eyaletinde bugüne kadar COVID-19’dan dolayı 17.000’den fazla insan öldü.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Hollywood cu Abd
3 ay önce

Arkadaş bu abd liler tam tiyatrocu ya, Saldılar dünyaya virüsü,şimdide numaradan tiyatro yapıp,yok sağlık çalışanları yanınızdayız,yok bunun üstesinden geleceğiz,herkez biliyorki bu virüsün panzehiri birilerinin elinde var,ve şu anda bunu kullanmak istemiyorlar.Abd başkanıda yardımcısıda ne maske kullanıyorlar ne bir şey,Ama maskesiz Covid vürüsüne yakalanmış kişilerin bulunduğu hastaneye gidiyorlar,yanınızdayız diyorlar çalışanlara,Bir Allahın kuluda yaa arkadaş maske takın sizede bulaşır, yada kendileride bizede bulaşırmı acaba demiyor.