SAHRA HASTANESİ , DHMİ ARAZİSİNE Mİ YAPILIYOR?

SAHRA HASTANESİ , DHMİ ARAZİSİNE Mİ YAPILIYOR?

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sık sık kullandığı Atatürk Havalimanı’na koronavirüsle mücadele kapsamında sahra hastanesi kurulacağını açıklamıştı. CHP’li Bakırköy Belediye Başkanlığı böyle bir çalışma olacağı konusunda bilgilendirilmemeside dikkat çekici. Hastane Atatürk Havlimanında değil ,DHMİ ait daha önceki dönemlerde Bakırköyspor tesisleri olarak kullanılan FLY INN AVM yanındaki arazide başlanmıştır.

Atatürk Havalimanı’na hastane kurulması teklifi ilk İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan gelmişti. Bugün hastanenin yapımı için çalışmalara başlandı ancak sahra hastanesinin Atatürk Havalimanı’na değil Devlet Hava Meydanları İşletmesine (DHMİ) ait, daha önceki dönemlerde Bakırköyspor tesisleri olarak kullanılan Fly İnn AVM yanındaki arazide başlandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan dün koronavirüsle mücadele kapsamında kabinesi ile video konferansla bir araya gelmişti. Erdoğan toplantı sonunda İstanbul 2 yeni sahra hastanesi açılacağını belirterek, “Yeşilköy Atatürk Havalimanı alanını, ki 1000 hastanelik şu anda plan proje çalışması devam ediyor aynı şekilde Sancaktepe’de bir katlık hastaneyi yapıyoruz. 45 gün içerisinde buraları bitireceğiz ve tamamıyla insanımızın, halkımızın hizmetine sunacağız” demişti.

Hastanelerin yapımına bugün itibariyle başlandı. Sancaktepe’de de kurulacak bin yataklı hastanenin yapımı sabah saatlerinde başlarken Erdoğan’ın Atatürk Havalimanı’na kurulucağını duyurduğu hastane Devlet Hava Meydanları İşletmesin (DHMİ) ait, daha önceki dönemlerde Bakırköyspor tesisleri olarak kullanılan Fly İnn AVM yanındaki arazide başlandı.

Yeni yapılacak sahra hastanesinin 52 bin metrekare bir alanda olacağı öğrenilirken pafta, ada ve parsel bilgileri şu şekilde:

(bakirkoygazetesi)
Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
TERMİNAL BİNASI

Mevcut Terminal binasının içi düzenlenerek çok hızlı ve düşük maliyetle hastaneye dönüştürülebilirdi. Otopark, yeme içme mekanları, otel olanaklarıda var.

Çok yazık

Yapılabilecek çok daha uygun yerler varken, haber doğru ise o bölgeye yapılacak hastaneile o bölge öldürülecek. Zaten o bölge ulaşım konusunda sıkıntılı, yoğun trafiğin olduğu bir bölge. 1000 yataklı bir hastane ile trafik içinden çıkılmaz bir hale gelecek. Bunu yaşayarak göreceğiz. Yazık çok yazık.

kultur ...

yine ben yaptim oldu bitti kulturu … hic degismiyoruz (( hic akillanmiyoruz (( yazik