Kata kutular Almanya veya Fransa ya gidiyor…

Kata kutular Almanya veya Fransa ya gidiyor…

 

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kaza yapan Pegasus uçağıyla ilgili incelemeleri yürüten Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezi, “Spekülasyona neden olur” diyerek kara kutuyu THY Teknik’e çözdürmekten vazgeçti. Kara kutuyu Almanya ya da Fransa çözecek.

Pegasus Havayolları’nın 3 kişinin ölümü, 180 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kazasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı soruşturma halen devam ediyor.

Hürriyet gazetesinden Eray Görgülü’nün haberine göre, Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezi, ABD Sivil Havacılık Otoritesi ve Boeing heyetinden oluşan komisyon da ön rapor için çalışmalarını sürdürüyor.

RESMİ BAŞVURU YAPILDI

Üç kurumu temsil eden yetkililerden oluşan komisyon, Almanya ve Fransa’nın Ulaşım Emniyeti inceleme merkezlerine başvuru yaptı.

Yazıda, 5 Şubat’taki kazada kabindeki sesleri kaydeden CVR cihazı ile uçuş verilerini kaydeden FDR cihazının deşifre edilmesi talebinde bulunuldu. CVR kayıtlarınin çözülmesiyle Pegasus Havayolları’nın yakıt tasarrufu için pilotlara baskı yaptığı iddialarına da netlik kazandırılması amaçlanıyor. (ntv)

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Kar

Yazık hepsini biz bakabiliyorken ne işi var yurtdışında

Tech

Tabii ki Almanya ve Fransa’ya çözdürün,zira “spekülasyon” uçağın kırım geçirip 3 vatandaşın ölümüyle sonuçlanmasından daha önemli sonuçta… FDR kayıtlarının Türkiye’de açıklanmaması spekülasyon yaratmayacak değil mi?

Var

Kim bilir pegasus neyi ört bas edecek