Ryanair, üs kurma planlarını tamamen iptal etti

Ryanair, üs kurma planlarını tamamen iptal etti

Ryanair Grubu; bu hafta, Hırvatistan’ın kıyı kenti Zadar’da bir üs kurma planlarını tamamen “iptal ettiğini” açıkladı. Simple Flying’in Aralık ayında bildirdiğine göre, Ryanair’in Lauda’sı bu yaz Zadar’da üç Airbus A320 uçağı üstlemeyi planlıyordu.

Bu hafta yayınlanan yıllık raporunda Ryanair, Hırvatistan’ın kıyı kenti Zadar’da bir üs kurma planlarını “iptal ettiğini” açıkladı. Ryanair Grubu, mevcut havacılık krizi sırasında likiditesini artırmak ve bu yıl beklenen kardaki düşüşü de mümkün olduğunca en az seviyeye indirmek için agresif bir biçimde maliyet azaltma çalışmaları yapıyor.

Bu haber, Ryanair Group havayollarına büyük ölçüde bağımlı olan Zadar Havalimanı için büyük bir darbe olarak görülüyor. Ryanair’in, Zadar Havalimanı’ndan 19 güzergahı var. Bu arada Hırvatistan Havayolları da Zadar Havalimanı’ndan, Frankfurt’a tek bir uluslararası rota işletiyor.

Zadar Havaalanı, Hırvatistan’ın dördüncü büyük havalimanıdır. 2019 yılında Zadar, Ryanair’in genişlemesi ile yolcu sayısındaki çift haneli büyüme sayesinde, Hırvatistan’da beşinci sıradan dördüncü sıraya yükselmişti. Lauda bu yaz Zadar’da bir üs açmış olsaydı, havaalanında başka bir yıllık çift haneli büyüme daha görülebilirdi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.