Rusya’dan Libya’da skandal hamle!

Rusya’dan Libya’da skandal hamle!

Libya’da Vatiyye Askeri Hava Üssü’nün vurulduğu öne sürülmüştü. Libya UMH yetkililerinden biri saldırıyı doğruladı. Saldırının ardından Rusya’nın hain bir plana imza attığı ortaya çıktı.

Libya ordusu yetkilisi, Vatiyye Askeri Hava Üssü’nün gece saatlerinde kimliği belirsiz savaş uçaklarının saldırısına uğradığını söyledi.

Vatiyye Üssü’ne yapılan saldırı sonrası Rusya’nın bölgede harekete geçtiği öğrenildi.

Rusya Araştırmaları Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, “Libya’da dün gece Al-Watiyah üssüne hava saldırısı yapılması sonrasında bugün de Hafter güçlerine Mısır, BAE ve Suriye’den yeni uçak takviyesi yapıldı. Uçak takviyelerinin olası Türkiye’nin tepki olarak hava alanlarını bombalama ihtimaline karşı yapıldığı bildirildi”  denildi.

“Rus uçakları yaptı”

Araştırmacı yazar Murat Akan ise saldırının Ruslar tarafından yapıldığını öne sürerek, “Eveleyip gevelemeye gerek yoktur. Libya ordusunun kontrolünde bulunan Vatiyye Askeri Hava Üssü’ne düzenlenen saldırıları Rus uçakları yaptı. Ruslar, aleni ve pervasızca meydan okuyor Türkiye bir an önce Libya’da hava üssü kurup savaş uçaklarını kullanılabilir hale getirmelidir” dedi. (yeniakit)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
dostum
1 ay önce

Bizimki de hala dostum putin desin,turist göndersin diye peşinden koşsun…Rusya dünyada bir ilk olarak pkk’ya resmi ofis ve kamp açma izni veren tek ülke,Suriye’de onlarca şehit vermemize sebep oldular,Libya’da da bize her dümeni yapıyorlar ve biz hala onlarla dostum muhabbeti yapıyoruz. Bu rezalet akıl tutulmasının daniskası değil de nedir?

mafaky
1 ay önce

Saldırıyı BAE üstlenmiş!…