Rusya ve Türkiye SSJ-100 ve MS-21 uçaklarının teslimatını görüşüyor

Rusya ve Türkiye SSJ-100 ve MS-21 uçaklarının teslimatını görüşüyor

Birleşik Uçak Şirketi Başkanı Yuriy Slyusar, Rusya ve Türkiye arasında SSJ-100 ve MS-21 yolcu uçaklarının teslimatı ile ilgili görüşmelerin yapıldığını belirtti.

Rus basınına konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Slyusar, Rus ve Türk yetkililerin SSJ-100 ve MS-21 yolcu uçaklarının teslimatı ile ilgili konuları görüştüklerini söyledi.

İlgili soruyu yanıtlayan Slyusar, “Evet, hem MS-21’i, hem de Superjet’i (Sukhoi Superjet-100) görüşüyoruz” diye konuştu.

Rusya Birleşik Uçak Şirketi geçen eylülde düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde (TEKNOFEST İstanbul) MS-21 ve SSJ-100 uçaklarını tanıtmıştı. MS-21-300, TEKNOFEST İstanbul’da ilk kez yurtdışında tanıtılmış oldu.(sputniknews)

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
mafaky

“Teslimatını konuşmak” illa ki bir sipariş verilmiş olması değildir… “Sipariş ettiğimiz takdirde ve siparişin koşullarına bağlı olarak, bize ne zaman teslimat yapabilirsiniz?” görüşmeleri yapılıyor olabilir; olamaz mı? AnadoluJet filosundaki THY kökenli 20 adet 738, artık ekonomik kullanım ömürlerinin sonuna yaklaşmakta… SunExpress’ten wet-lease kiralanan diğerleri (galiba 15 uçak) da zaten Sun Express tarafından finansal kiralanmış olanlar. Önümüzdeki 3-4-5 yıl içinde AJ filosunun “toptan” yenilenmesi zorunlu. Ama bu işi biri pek iyi performans göstermemiş (Sukhoi SSJ-100), diğeri daha geliştirme ve sertifikasyon aşamasında (MS-21) olan iki Rus modeliyle böyle 3-4-5 yılda nasıl halledilebilir; orası da ayrı konu!??? Eğitim, bakım, lojistik durumları, vs. vs.

.....

Bana uyar. Tipe yazarlarsa giderim. Sonra davay davay.