Rusya, Ukrayna’dan havayolu seferlerine sıcak bakıyor

Rusya, Ukrayna’dan havayolu seferlerine sıcak bakıyor

Rusya Ulaştırma Bakanlığı ve Rosaviatsiya’nın, Ukrayna’nın 25 Ekim tarihinden sonra Rusya’nın bazı kentlerine uçmak için izin istemesi üzerine Ukrayna hava yolu ulaşımı yetkililerine 3 teklif sunduğu bildirildi.

Neydi Bu Teklifler:

Konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma Bakan Yardımcısı Valery Okulov,” Biz Ukrayna yetkililerine biri Ulaştırma bakanlığı’ndan ikisi Rosaviatsiya’dan olmak üzere toplamda 3 teklif sunduk. Orada, herhangi anlaşmazlık yaşandığında ülkelerin hava yolu yetkilileri tarafınca sorunlar danışılarak çözülür ibaresi yer alıyor. Ukrayna tarafı böyle bir karar aldı, görüşmeler ise  yapılmadı. Bizim ilk teklifimiz de görüşme yapılması hakkındadır. Ukrayna tarafı bizim bu teklifimize karşılık verirse biz onlarla istedikleri yerde ve zamanda görüşmeye hazırız. Hava yolu iletişimimizi koparmanın doğru olacağını hiç sanmıyorum” dedi.

ATLASJET İZİN İSTEMİŞTİ

Rusya Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya) tarafından Ukrayna hava yolu şirketlerinin 2015-2016 kış sezonunda Rusya’ya uçmak için izin istediği açıklanmıştı.. Açıklamada, “Ukrayna’nın hava trafiğini durdurmasına rağmen Rosaviatsiya, Atlasjet Ukrayna Hava Yolları’ndan 2015-2016 kış sezonunda Kiev-Moskova, Odessa-Moskova ve Kiev-St. Petersburg olmak üzere 3 güzergahın açılması isteğini içeren bir mektup aldı” denilmişti.

Etiketler: