Quantas’ın pilotu bu kez ölüme uçtu!

Quantas’ın pilotu bu kez ölüme uçtu!

QANTAS’ın açıklamasına göre; uluslararası pilot Paul Whyte bir ay önce özel uçağı ile uçmaya başlamıştı. Northern Rivers Aero Klüp’den Cessna 172 uçağını kiralıyor, okyanus üzerinde solo uçuşlar yapıyordu.

 

Pazartesi öğleden sonra uçak radarda kayboldu. Polis hemen bir arama başlattı. Ama ne enkaz ne de Mr. Whyte’a ait bir iz bulundu.  

Uzmanlar Salı günü, su sıcaklığı ve deniz koşulları nedeniyle hayatta kalmasının mümkün olamayacağını belirttiler.

Polis uçağını kasıtlı olarak kuzey *NSW bölgesinde okyanusa düşürdüğüne inanıyor.

Kıyı yerleşim birimi Lennox Head’li adam geçen ay  bir ruh sağlığı taramasından geçmişti. Buna rağmen  bozulan evliliği için bir yıldır mücadele halindeydi. İki çocuklu adam Pazartesi günü ölümüne kadar, Brisbane- Los Angeles hattında  467 yolcu kapasiteli  Boeing 747’lerde kaptan pilot olarak uçuyordu.

Ailesi polisden ve medyadan gizlilik talebinde bulundu.

Avustralya ve Uluslararası Pilotlar Birliği kaza hakkında yorum yapmayı reddettiler.  Griffith Üniversitesi Psikiyatristi Harry McConnell’e göre; ruh sağlığı kontrolleri istikrar içinde ani değişiklikler yaratmaz, emsaller konusunda yöneticiler daha dikkatli olmak zorunda.

Kaptandan geriye kızlarına bıraktığı bir mektup kaldı.

*NSW-Newcastle: Yeni Güney Galler-Avustralya’da, nüfus bakımından ikinci büyük yoğun nüfusun bulunduğu şehirleşmiş metropoliten bölgenin merkezidir.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.