QATAR HAVAYOLLARI AMERİKAN HAVAYOLLARI İLE KOD PAYLAŞIMI YAPACAK

QATAR HAVAYOLLARI AMERİKAN HAVAYOLLARI İLE KOD PAYLAŞIMI YAPACAK

Qatar Airways; dün yaptığı bir açıklamada, American Airlines ile olan stratejik ortaklığın ilk aşamasının, Qatar Airways’in kodunu American Airlines’ın iç hat uçuşlarına yerleştirerek, bağlantıyı güçlendirmesi ve yolcular için yüzlerce yeni seyahat seçeneği oluşturmasıyla başladığını” duyurdu.

Kod paylaşımı; önümüzdeki birkaç hafta içinde aşamalı olarak kullanıma sunulacak ve tamamlandığında da, Qatar Airways kodunun, Qatar Airways’in 10 ABD ağ geçidine bağlanan 1000’den fazla American Airlines iç hat uçuşuna yerleştirildiğini görecek. Uçuşlar halihazırda satışa sunulmuş olup, ilk kod paylaşımı uçuşları üç gün önce başlamıştır.

Kod paylaşımının ilk aşamaları; Qatar Airways yolcularının, American Airlines’ın Chicago ve Dallas üzerinden Miami, Houston, Atlanta, Detroit, Minneapolis / St. Paul, Seattle ve San Francisco’ya gitmesini sağlayacak uçuşlardan bilet satın almasını sağlayacak. Devlet onaylarına tabi olarak, Orta Amerika ve Karayipler’deki varış yerleri de dahil olmak üzere ek şehirler de eklenebilir.

Stratejik ortaklığın daha da genişletilmesi; Qatar Airways’in kodunu, Amerika’nın Kuzey, Orta ve Güney Amerika ve Avrupa’ya olan uluslararası uçuşlarına yerleştirmesini ve American Airlines’ın da kendi kodunu ABD ve Katar arasındaki ve ötesindeki çeşitli yerlere giden Qatar Airways uçuşlarına yerleştirmesini içerecektir. Her iki havayolu şirketi de , American Airlines’ın ABD ve Katar arasındaki uçuşları gerçekleştirme fırsatını ve bu yenilenmiş ortaklığı daha da güçlendirmek için bir dizi ortak ticari ve operasyonel girişimleri araştırmaya devam edecek.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments