QANTAS’DA B787 DREAMLINER KERVANINA KATILDI

QANTAS’DA B787 DREAMLINER KERVANINA KATILDI

Avustralya’nın ulusal havayolu Qantas, yeni filo yenileme planı kapsamında Boeing’den 787 Dreamliner alacağını açıkladı. 2016’dan itibaren başlayacak teslimatlarda 50 uçaklık sipariş verilecek.

Şirketin yaptığı açıklamada, yeni nesil 787’nin var olan bir çok üstün özellikleri sayesinde havayoluna büyük avantajlar sağlayacağı belirildi.

B787’nin yenilikleri arasında, jetlag’ı en aza indiren daha küçük pencereler ve daha alçak tavan, omuz hizasındaki genişliği arttırıp yolcuya rahat bir oturma imkanı sağlayan ‘double bubble’ dizayn ve kompozit gövde var.

Çok daha hafif olan kompozit gövde uçağın daha uzun mesafelere direk, daha az yakıtla ve daha hızlı uçmasına olanak sağlıyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Qantas’ın 787-9 uçak alımı için niyet beyan etmelerinden son derece memnunuz. Qantas’ın filo yenileme planı çerçevesinde 787 Dreamliner’i seçmekle bizi mutlu ederek, uzun soluklu bir karşılıklı ilişkinin temellerini atmış oldu. Dreamliner, Qantas’ın yeni uzun menzil filo projesine tam uyuyor. Bu uçaklarla birlikte üstün ekonomik üstünlük, esneklik ve kapasite artışı elde etmiş olacaklar” dendi.

Geri
Etiketler:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments