Qantas, Jetstar Pacific’teki  % 30’luk hissesini satacak

Qantas, Jetstar Pacific’teki  % 30’luk hissesini satacak

Qantas’ın kısmen sahibi olduğu Vietnamlı düşük maliyetli taşıyıcı Jetstar Pacific; Qantas’ın, havayolundaki hisselerinden kurtulma kararı almasıyla, yeniden adlandırılacak.

Yasal bir onay beklemekte olan Qantas; Jetstar Pacific’te ki  % 30’luk hissesini, Vietnam Havayolları’na satacak.

Jetstar Pacific satış islemlerinin ardından eski ismi olan Pacific Airlines olarak değişecek.

 

Havayolu, Vietnam hükümetinin, hisselerinin bir kısmını Avustralyalı taşıyıcı Qantas’a sattığı 2008’den beri Jetstar Pacific olarak biliniyor.

Vietnam Havayolları Genel Müdür Yardımcısı ve Pasifik Havayolları Başkanı Trinh Hong Quang, konu hakkında yaptığı bir açıklamada,

“Düşük maliyetli taşıyıcılar şu anda yürürlükte olan kısıtlamalar gevşetildikçe, seyahatin geri dönüşünü desteklemede belirli bir rol oynayacak ve işlevleri düzene sokarak da Pacific Airlines’ın rekabetçi kalması sağlanabilir, Vietnam Havayollarının verimliliğinin çoğunu devralabilir ve müşterilerimizin beklediği düşük fiyatları da sunmaya devam edebilir.

İkili marka stratejisinin Vietnam Havayolları’nın markasından ve kaynaklarından faydalanacağı konusunda iyimseriz. Yenilik ve doğaçlama yaparak; Vietnam Havayolları Grubu’nun Vietnam iç pazarındaki liderliğini, bugün ve gelecekte koruduğunu görmeye devam edeceğiz” dedi.

Yeniden markalaşma; Vietnam Havayolları’nın kendi kimliğinden esinlenen yeni bir logo ve üniforma ile gelecek. Havayolu şirketi; aynı zamanda, operasyonları kolaylaştırmak ve hem karlılığı hem de müşteri deneyimini geliştirmek için tasarlanmış yeni bir rezervasyon sistemine de geçecek.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör