Pistte karmaşa: iki uçak birbirine girdi

Pistte karmaşa: iki uçak birbirine girdi

Pistte karmaşa: iki uçak birbirine girdi

Salı günü öğleden sonra bir uçak, Torrance havaalanında park halinde olan 2 uçağa çarparak hasar vermiştir. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre olaya karışan üç uçak da hasar almıştır.

Olay saat öğleden sonra saat 12:15 gibi 3301 Airport Drive’daki Zamperini Havalimanında meydana gelmiştir.

”Tek motorlu Ercoupe 415-C uçağıyla acil iniş yapmak isteyen bir pilot, piste iniş yapmak isterken yakında bulunan iki adet boş ve park edilmiş durumdaki uçağa çarptı” denildi Federal Havacılık İdaresi temsilcisi Ian Gregor’un KTLA  haber ajansına göre.

Olaya karışan diğer uçaklar is bir Piper PA28 ve de bir Cessna 206 olarak tarif edilmiştir. Çarpışma esnasında Ercoupe uçağında 2 kişi olduğu belirtilse de yaralı durumda olup olmadıkları konusunda en ufak bir bilgi bile mevcut değildir.

Olaya karışan üç uçak da hasar görmüş ve hatta bir tanesinin kuyruğu kopmuştu.Olaydan sonra yayılan videolara göre bu olaydan görülebildiği kadarıyla olay yüzünden uçamayan pek çok uçak pistin üstünde beklemek zorunda kaldı.

Olay sonrasında uçağın etrafında toplanan insanlar, geride kalan hasarı incelemeye başladılar bile.Olay hakkında daha fazla detay basınla paylaşılmamıştır.

VİDEO= https://ktla.com/news/local-news/3-planes-damaged-after-apparent-runway-mishap-at-torrance-airport/

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.