PİSTİ DE Mİ CUMHURBAŞKANI UZATSIN.. DHMİ, SİYASETÇİLERDEN SONRA VATANDAŞI DA SALLADI!

PİSTİ DE Mİ CUMHURBAŞKANI UZATSIN.. DHMİ, SİYASETÇİLERDEN SONRA VATANDAŞI DA SALLADI!

 

Zonguldak Havaalanı’na uçakların hem daha güvenli inmesi hem de daha büyük uçakların sefer düzenlemesi için gerekli olan pist uzama ve genişlemesi talebi bürokratik oligarşiyi geçemiyor.

Zonguldak Milletvekillerini sallayan, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, bu sefer de vatandaşı salladı. CİMER üzerinden Zonguldak Havaalanı pistinin uzaması ve genişlemesini talep eden vatandaşa DHMİ tarafından cevap geldi.

DHMİ cevabında, “Zonguldak Çaycuma Havalimanı Zonguldak İl Özel İdaresine bağlı olduğundan söz konusu havalimanın pist uzatımı ile ilgili bilginin Zonguldak İl Özel İdaresinden talep edilmesi gerekmektedir” denilerek sorumluluktan kaçınıldı.

Pistin uzaması ve genişlemesi için gereken toplam ödenek 13 milyon lira olarak açıklanırken Zonguldak Valiliği, para olmadığı gerekçesiyle pisti sadece 250 metre uzatmak için gereken 3 milyon liranın peşine düştü.

Her ortamda “En büyük rakibim bürokratik oligarşi” diyen ve bürokratik oligarşiyi yenmek için mücadele eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın DHMİ’de oluşan ve Zonguldak, Bartın, Karabük ile Avrupa’da yaşayan milyonların zarar görmesine vesile olan “Bürokratik oligarşi”ye karşı ne yapacağı merak ediliyor.(imzagazetesi)

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Kpt

300 metre uzatılması bile yeterli. Uçaklar kalkış ağırlığından kısıtlanıyor. 300 metre “dayanıklı yol” yapamayan bir valilik, bir belediye, bir özel idare yani, bu yöneticiler için gereken yapılmalıdır. Eşik ışıklarını gömme yapmak, overrun I uzatmak bile bir faydadır. Yani DHMİ in de yapabilecekleri var.

Yolcu

Geçen sene iflas eden alman şirket haftada iki seferle 24 bin yolcu taşımış yurt dışına hemde yarım sezonda.bu yıl aktarmalı yolcu sayısı Türkiye ortalamasının çok üstünde üstelik bu kadar iptallere rağmen yarım sezonda.bu seferlerde haftada üç gün.Yani potansiyel var.Birileri bu alanın gelişmesini engelliyor veya kentin ve bölge yöneticilerinin vizyonu dar.