PEGASUS’TAN KABİN EKİPLERİNE…

PEGASUS’TAN KABİN EKİPLERİNE…

Pegasus havayolları da aynı THY gibi kabin memurlarına bir mesaj atarak 1 Temmuz 31 aralık 2020 tarihleri arasında part time çalışma kararı almıştır.

Pegasus tarafından kabin memurlarına yönelik işte o bilgilendirme

Değerli Kabin Ekipleri,

Herkes tarafından bilindiği üzere; Yaşamakta olduğumuz Covid19 Pandemi süreci nedeniyle dünyada olumsuz yönde en çok etkilenen sektör Sivil Havacılık olmuştur. Bu negatif etkinin ne kadar devam edeceği ve önümüzdeki sürecin neler getireceği de maalesef öngörülememektedir. Daha önceki duyurularımızda sizlere ilettiğimiz gibi aylık olarak ürettiğimiz uçuş saatlerinde büyük düşüşler söz konusudur. Örneğin normal zamanda yaklaşık olarak 45000 bin saat uçuş ürettiğimiz Temmuz ayı için şu an planlı uçuş saatimiz 10000 saat civarındadır ve devamlı olarak alınan yeni kararlara bağlı olarak azalma yönündedir. İçimden geçtiğimiz bu zorlu süreçte; öncelikli amacımız hiçbir arkadaşımızı kaybetmemektir.

Bu noktadan hareketle şirket yönetimi tarafından 1 Temmuz – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında tüm kabin ekiplerinin 15 günlük part-time şeklinde uçmaları kararı alınmıştır.

Part Time periyot seçimi yapılmayacak olup, periyotlar Ekip Planlama tarafından belirlenecek ve değişmeyecektir.

Yayınlanacak olan Temmuz ayı programınızda UPV olarak göreceğiniz 15 günlük tarih için ücretsiz izin dilekçesi yazarak 15 Temmuz’a kadar Vildan Uygur’a göndermeniz gerekmektedir.

Aynı tarihler Ağustos ve Eylül aylarında da geçerli olacağından, Ağustos ve Eylül ayına ait ücretsiz izin dilekçelerinizi de yazarak göndermeniz gerekmektedir. Ekim – Kasım ve Aralık ayına ait dilekçeler daha sonra toplanacaktır.

Temmuz – Ağustos ve Eylül ayları için kısa çalışma ödeneği olması durumunda ise kısa çalışma ödeneği için açıklanacak olan koşulları sağlayan kabin ekiplerimiz için kısa çalışma ödeneğine başvurulacaktır.

Örnek :

Programınızda 1-15 Temmuz arası uçuşlarınız var ve 16 – 30 Temmuz UPV planlı ise ekteki şekilde dilekçe yazmanız gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Fatura bedeli
4 gün önce

Personel dilekçe yazmazsa ne olacak, tabiî ki anında iş akdi fesih edilecek maalesef. Yani bu pandeminin bedeli çalışana fatura edilmiş olacak.Vatana millete hayırlı (!) olsun.

Sade bir soru
4 gün önce

Bu ne kadar yasal? Kendi rızasıyla alıyormuşşş gibi göstermek?

Başka Bir Fikrin mı?
4 gün önce
Reply to  Sade bir soru

Dışarıda milyonlarca işsiz varken, Part Time iş bulanlar bile şu dönemde çok şanslı. O yasal mı, bu yasal mı diye soracağına varsa parlak bir fikrin söyle de hepimiz öğrenelim. İşkembeden atmak kolay. Ne yapsaydı yani adamlar, beyler uçuş olmasa da, para kazanmasak da biz sizlerin maaşlarını tıkır tıkır veririz mi deselerdi? Bunu yapabilen dünyada bir tane şirket var mı? Herkes elini vicdanına koysun, bu kriz döneminde herkes acı çekecek. Dua edelim de bu kriz fazla uzamasın, aksi halde bu Part Time işi bile bulmak mümkün olmayacak. Avrupa’nın yaptığı hokkabazlık ortada. İspanya, İtalya gibi ülkelere bile uçuşu serbest bırakırken bizi kırmızı… Devamını oku »

KARABOGA
4 gün önce

Hala daha Avrupa’yi kotuleyerek kendini tatmin etmeye mi calisiyorsun? Ulkenin durumu ortada, adam risk almak istemiyor. Bu kadar mi zor saygi duyman? Tekrar soyluyorum, adamin ulkesi ve risk almak istemiyor.

Gelip burada patron guzellemesi yapma, insanlarin sinirini bozma guzel kardesim.

Dalga
4 gün önce
Reply to  KARABOGA

Size inanamiyorum.Avrupa risk mi almak istemiyor ? Adamlarin vaka sayilari zirve yapti birbirlerine kapiyi aciyorlar.Türkiye covid surecini avrupadan kat ve kat iyi yönetmistir.Aldiklari kararlar tamamen siyasi ve kendi sirketlerini korumaya yöneliktir.Bunu göremeyen gözlere yazik.

Acı da olsa gerçekleri kabullenmek lazım
4 gün önce
Reply to  KARABOGA

Dünyadan ve dünya gerçeklerinden bu kadar kopuk olmamak lazım. Dünyada bu krizle boğuşmayan tek bir ülke var mı? Veya dünya havacılık sektöründe hiçbir şey olmamış gibi eski düzenini devam ettirebilen tek bir havayolu var mı? Korkarım ki şirketlerin aldıkları bu tedbirler bile yeterli olmayacak.

KARABOGA
4 gün önce

Hala daha Avrupa’yi kotuleyerek kendini tatmin etmeye mi calisiyorsun? Ulkenin durumu ortada, adam risk almak istemiyor. Bu kadar mi zor saygi duyman? Tekrar soyluyorum, adamin ulkesi ve risk almak istemiyor.

Gelip burada patron guzellemesi yapma, insanlarin sinirini bozma guzel kardesim.

Sade bir soru2
4 gün önce

Lan soru sorduk küfür etmedik ne adamsınız bilgin varsa söyle yoksa sus

Yaba
4 gün önce

Çalışana zorla ücretsiz izin dilekçesi imzalatıyorlar ama ilgili kurumlar 3 maymunu oynuyor. Vatandaşı olmasan güzel ülke

İsmi lazım değil
2 gün önce
Reply to  Yaba

Tutan yok s….. git

ARALIK ISE
4 gün önce

Bircogu ıstıfasını verir kendiliğinden yaprak dokumu baslar.

Ally
4 gün önce

biri beni “gıdık”lasın

KOKPİT
4 gün önce

Nolucak.!

Aviator
1 gün önce

Maalesef bu dönem bu şekilde…Tabii ki zorunluluk yok ama yasada pandemi gibi donemde isverene hakli sebeble isten çikarma hakkı veriyor ve sadece kidem tazminatı odemesi ile.Bunun haricinde bir 3 ay daha işten çıkarma yasak ama 3 ay boyunca ücretsiz izne çikartma serbest.Tum ay ucretsiz izine ciksrtirilsan gunluk 39 tl para alabilirsin.
Bu uygulamayı ilk baslatan THY olunca digerleri içinde kaçınilmaz oluyor.Alınan duyumlara gore Myteknik MRO da ayni şekilde 15 gün ucretsiz izin ile Temmuz ayi planlaması yapıcak.

Sinem
1 gün önce

Çalışana ücretsiz izin dilekçesinin word dosyasını gönderip zorla “ücretsiz izin istiyorum” yazdırtmak ne kadar yasal? Yok mu bunun bir daha yasal bir yolu? Herkesin gözü önünde dönmesi ilginç.

Mis. Hız. Memur
2 gün önce

Yer hizmetleri de beklesin dursun. Adam yerine koyup bilgilendirme yapan yok. Tek.kelimeyle terbiyesizlik.

Cengiz
4 gün önce

Kuralına uydurmak için yapılan bir nevi üçkağıt.Hiç gerek yok bir kararnameyle iş hallolur zaten.