PEGASUS’TA SİMÜLATÖR ÖĞRETMENLERİ GÖREVE…

PEGASUS’TA SİMÜLATÖR ÖĞRETMENLERİ GÖREVE…

Pegasus’ta yoğun uçuş programları ve yönetimsel hatalar nedeniyle başlayan sıkıntılar son bir yılda birçok pilotun şirketten ayrılması ile doruğa ulaştı.

THY’ye geçen Pegasus pilotlarının sayısı 100’e yaklaşırken, Pegasus’tan olaylı bir şekilde ayrılan eski Genel Müdür Yardımcısı Kpt. Plt. Mete Batur’un da, Uçuş İşletmesinin başına geçtiği Tailwind’e bazı Pegasus pilotlarını aldığı öğrenildi.

Özellikle Uçuş İşletme Genel Müdür Yardımcısı Kpt.Plt. Nadir Kabaş ve Başpilot Muzaffer Şimşek’in yönetim anlayışından rahatsız olan pilotlar, bacak ücretlerinin 160-360 TL arasında düzeltilmesi ile maddi yönden tatmin edilse de, uçuş programlarının 15 günlük çıkartılması ve uçuşların sık sık değiştirilmesi nedeni ile sıkıntının sürdüğünü belirtiyorlar.

Bir ara kokpitteki eksiklikten dolayı 4 uçağının yerde kaldığı ileri sürülen Pegasus şimdi kokpitteki kan kaybını durdurmaya çalışıyor. Bu çerçevede, Pegasus’ta görev yapan Simülatör Öğretmenleri (SFI) aktif olarak uçurulmaya başlandı. Yoğun sezonun tam ortasında süreci en az hasarla atlatmaya çalışan Pegasus’ta sonbahar ile birlikte yeni kararların ve önlemlerin alınacağı gelen haberler arasında…

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
CPTYazıklar olsunAirbus Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Airbus
Ziyaretçi
Airbus

Pegasus’ta yönetim artık iflas etmiştir, bitmiştir. Geçen haftalarda yine hem Airbus filosundan hem de boeing filosundan çok deneyimli kaptan adayları ve kaptanlar ayrılmıştır. Niçin mi sebebi yapılan haksızlıklar, adam kayırmalar … Bunun dışında günlük değişen uçuş programları , multinet ile ekibe yemek verilmesi , Efa turun saçmalıkları da eklenince herkes ayrılıyor, artık insanlar para değil huzur istiyor … Çerkez mafyasının sonu gelmiştir! Artık pegasus’nun yeni bir kana ihtiyacı vardır.

0

0
Yazıklar olsun
Ziyaretçi
Yazıklar olsun

Pegasus’da yönetim bitmiştir. F/O belirttiğiniz zam yapılmamıştır!!! Sadece kaptanlara yapılan bir uygulamadır. Ayrıca kokpit bu ortamdan dolayı çok gergindir !!! Bu uygulamalarla kimseyi tutamazlar.Artık çok geç !!!

0

0
CPT
Ziyaretçi
CPT

Geç bile kaldılar SFI sisitemine geçmekle. Hat kaptanlarını aynı zamanda similatörde uçurarak hattaki faaliyet ve kullanımdan kaybediyorlar.Tüm dünya havayolları SFI sistemine geçti.O kadar ki kontrol pilotlarını bile faal uçuşu bırakmış SFI lardan yapıyorlar.

0

0