PEGASUS’TA SİMÜLATÖR ÖĞRETMENLERİ GÖREVE…

PEGASUS’TA SİMÜLATÖR ÖĞRETMENLERİ GÖREVE…

Pegasus’ta yoğun uçuş programları ve yönetimsel hatalar nedeniyle başlayan sıkıntılar son bir yılda birçok pilotun şirketten ayrılması ile doruğa ulaştı.

THY’ye geçen Pegasus pilotlarının sayısı 100’e yaklaşırken, Pegasus’tan olaylı bir şekilde ayrılan eski Genel Müdür Yardımcısı Kpt. Plt. Mete Batur’un da, Uçuş İşletmesinin başına geçtiği Tailwind’e bazı Pegasus pilotlarını aldığı öğrenildi.

Özellikle Uçuş İşletme Genel Müdür Yardımcısı Kpt.Plt. Nadir Kabaş ve Başpilot Muzaffer Şimşek’in yönetim anlayışından rahatsız olan pilotlar, bacak ücretlerinin 160-360 TL arasında düzeltilmesi ile maddi yönden tatmin edilse de, uçuş programlarının 15 günlük çıkartılması ve uçuşların sık sık değiştirilmesi nedeni ile sıkıntının sürdüğünü belirtiyorlar.

Bir ara kokpitteki eksiklikten dolayı 4 uçağının yerde kaldığı ileri sürülen Pegasus şimdi kokpitteki kan kaybını durdurmaya çalışıyor. Bu çerçevede, Pegasus’ta görev yapan Simülatör Öğretmenleri (SFI) aktif olarak uçurulmaya başlandı. Yoğun sezonun tam ortasında süreci en az hasarla atlatmaya çalışan Pegasus’ta sonbahar ile birlikte yeni kararların ve önlemlerin alınacağı gelen haberler arasında…

Yapılan Yorum Sayısı (3)

 1. Airbus   - Tarih: 20 Temmuz 2015 - Saat 12:07   - Cevap Yazın

  Pegasus’ta yönetim artık iflas etmiştir, bitmiştir. Geçen haftalarda yine hem Airbus filosundan hem de boeing filosundan çok deneyimli kaptan adayları ve kaptanlar ayrılmıştır. Niçin mi sebebi yapılan haksızlıklar, adam kayırmalar … Bunun dışında günlük değişen uçuş programları , multinet ile ekibe yemek verilmesi , Efa turun saçmalıkları da eklenince herkes ayrılıyor, artık insanlar para değil huzur istiyor … Çerkez mafyasının sonu gelmiştir! Artık pegasus’nun yeni bir kana ihtiyacı vardır.

  0

  0
 2. Yazıklar olsun   - Tarih: 20 Temmuz 2015 - Saat 12:15   - Cevap Yazın

  Pegasus’da yönetim bitmiştir. F/O belirttiğiniz zam yapılmamıştır!!! Sadece kaptanlara yapılan bir uygulamadır. Ayrıca kokpit bu ortamdan dolayı çok gergindir !!! Bu uygulamalarla kimseyi tutamazlar.Artık çok geç !!!

  0

  0
 3. CPT   - Tarih: 20 Temmuz 2015 - Saat 19:25   - Cevap Yazın

  Geç bile kaldılar SFI sisitemine geçmekle. Hat kaptanlarını aynı zamanda similatörde uçurarak hattaki faaliyet ve kullanımdan kaybediyorlar.Tüm dünya havayolları SFI sistemine geçti.O kadar ki kontrol pilotlarını bile faal uçuşu bırakmış SFI lardan yapıyorlar.

  0

  0