Pegasus SAW’da yer hizmetlerinin tamamını yapacak

Pegasus SAW’da yer hizmetlerinin tamamını yapacak

Pegasus, ana üssü İstanbul Sabiha Gökçen’de kendi uçakları için yer hizmetlerinin tamamını vermeye başlıyor.

Pegasus, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kendi uçaklarına bagaj yükleme/boşaltma, terminal ile uçak arası misafirlerin transferleri, uçak içi temizliği ve tüm bunlara bağlı diğer hizmetleri kapsayan “ramp” hizmetlerini kendisi vermeye başladı. Mart ayı sonu itibariyle ramp servislerine kısmen başlayan Pegasus, Mayıs ayı sonuna kadar İstanbul Sabiha Gökçen’deki operasyonu için ramp hizmetlerinin tamamını kendi çalışanları ve ekipmanları ile verecek.

Pegasus Hava Yolları, misafir memnuniyetini artırmak için bir büyük adım daha atıyor. 2013 yılından bu yana İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda terminal içi hizmetler olan, check-in (misafir kabul), boarding (uçak kabul), kayıp ve hasarlı eşya hizmetleri gibi pek çok alanda hizmetlerini kendi personeliyle veren Pegasus, 29 Mart itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen’deki uçakları için ramp hizmetlerini de kendisi vermeye başladı.

 

Uçaklara bagaj yükleme/boşaltma, terminal ile uçak arası misafir transferleri, uçak içi temizliği ve tüm bunlara bağlı diğer servisleri kapsayan “ramp” hizmetlerine Mart ayı sonu itibariyle kısmen başlayan Pegasus, İstanbul Sabiha Gökçen’deki ramp hizmetlerinin tamamını Mayıs sonu itibarıyla devralacak.

 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden 18 Ağustos 2015 tarihinde “B grubu Dış Hat Çalışma Ruhsatı” alan Pegasus, yer hizmetlerine ilişkin tüm hazırlıklarını tamamlanmasının ardından apronda aktif olarak kullanmak üzere TAM Durabus firması ile anlaşmış ve 24 adet TAM Durabus VivAir² 104WL modeli otobüs sipariş etmişti. 2015 yılının sonuna doğru tamamı teslim edilen otobüsler ile Pegasus, piyasa değeriyle yaklaşık 7,2 Milyon Euro değerinde bir yatırım gerçekleştirmiş oldu. Otobüslerin ve toplam yatırım değeri 20 Milyon Euro’ya yaklaşan ekipmanlarının tamamının teslimini takiben görevli ekiplerinin eğitim çalışmalarını da hızlandıran Pegasus, İstanbul Sabiha Gökçen ana üssünde büyüyen operasyonlarında misafirlerine daha etkin ve kaliteli hizmet vermek için günlük ortalama 400’ün üzerinde uçak hareketine hizmet verebilecek standartta donanım yatırımı ve buna bağlı ilave personel istihdamı yaptı.

 

Ramp hizmetleri için yeni istihdam edilen Pegasus personellerinin eğitimlerini Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Eğitim Talimatı doğrultusunda eksiksiz sürdüren Pegasus, Mayıs ayının sonunda tüm uçakları için ramp hizmetlerini kendisi yürütmek üzere hazır olacak.

Geri

6
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
slm

Haystinizda gorebileceniz en nalet otobusdur pegasusa atilan en buyuk kaziklardan biri 10 20 tl lik arazilardan dolayi milyon dolarlik araclar yatiyor hic bi halta yaramazlar her gun ariza yapiyor insaalah duzelir

Ömer

Thy atıp tutuyorsunuz diyon ama THY gibi pegasus ta olsun 5 sene üst üste avrupanın en iyi hava yolları şirketi görelim.Thy sayesinde bütün dünya bu ülkeyi kaliteli hizmeti misafir perverliğimizi gördü

cay meselesi

Sefa bey bence bu bir basin aciklamasi degil haber formatinda yazilmis.Onun icinde bu misafir kelimesine bende takintiliyim cunku paramizla bindigimiz ucakta misafir olunmaz.Sizi ziyaret gelsem kalkarkende ikram ettiginiz cayin parasini odesem yakisik alir mi?

Sayın yorumcu o haber basın bülteni değiştirilmeden aynen yayınlanmıştır. Zaten değişiklik yapmak yanlış olur. Şirket size bülten yollamış ve siz onu değiştiriyorsunuz. Mümkün de değil yasal da değil. Bu nedenle mailinizi bana yazarsanız size bana gelen orijinal halini iletirim.

Mail yoluyla tarafımıza iletilen her türlü basın bülteni yapılır. Siteye baktığınızda diğer şirketlerin ve tabii ki THY’nin basın bültenlerine rastlayabilirsiniz. Sanırım cevap yeterlidir.

Reklamınız naadar da hoş

Sayın Sefa Beeeey,

THY ‘ye atıp tutuyorsunuz, Pegasus’a gelince Check-in misafir kabul oluyor.. Hayırdır ne gibi bi çıkarınız var Cin Ali’den??