Pegasus Sabiha Gökçen’e hangar yapıyor!

Pegasus Sabiha Gökçen’e hangar yapıyor!

 

Pegasus, uçak bakım faaliyetlerini Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gerçekleştirmek için HEAŞ ile sözleşme imzaladı. Sözleşme kapsamında 19.133 metrekare kapalı alana sahip bir uçak bakım hangarı inşa edilecek.

Pegasus filosundaki uçak, uçak motorları ve diğer parçalar için bakım faaliyetlerini  Sabiha Gökçen Havalimanı’nda  gerçekleştirmek için bir uçak bakım hangarı inşa etmek üzere havalimanı işletmecisi HEAŞ ile bir kira sözleşmesi imzaladı.

Şirketten dün akşam KAP’a yapılan açıklamada, kira sözleşmesinin 19.133 metrekare kapalı hangar alanına sahip bir geliştirme arazisi için 20 yıllık ve kiracıya ait 2048 sonuna kadar uzatım opsiyonu içerdiği ifade edildi. Açıklamada kira süresiniin Pegasus tarafından gerçekleştirilecek hangar inşaatının tamamlanarak kesin kabulü üzerine başlayacağı kaydedildi.

HEDEF 2013’TE KONULDU

Söz konusu hangar yatırımı kararının, şirketin Nisan 2013’teki pay izahnamesinde yer alan, “Pegasus’un uzun vadede teknik üs bakım hizmetlerini gerçekleştirme kapasitesine sahip olacak şekilde, kendi uçak bakım merkezini kurmayı değerlendirdiği” ifadesi doğrultusunda olduğu da belirtildi.(ht)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

24 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
TK’zede
5 ay önce

Şimdi THY düşünsün inşallah bir an önce biterde insanlar bu basiretsiz ,her zaman hak hukuktan bahsedip insanların haklarını yiyen , kendilerini geçtik artık eşleri dahi şirket arabası kullanan ama tasarrufa gelince personel maaşlarına yönelen yöneticilerden kurtulur Aidiyet duygusunu tamamen bitirdiler kimse işe isteyerek gelip gitmiyor.

Turkish technic
5 ay önce

Bir Thy çalışanı olarak Pegasus u tebrik ederim.

Nambır van emero
5 ay önce

Thy teknik bu baskıcı yönetim ve ücret politikasıyla gittikçe Pegasus hangarı thy teknikten alacağı yetişmiş/yetişmeye açık, sanayide değil de uçak bakımında olduğunun farkında olan personelle rahat çevirir. Yaptığını yazamayan, prosedürden bi haber, amm, srm okuyamayan adamlarla dünyanın bir numaralı mro su olma vizyonuna yaklaşmış olursunuz. Kendi personelinizi yıldırma politikasıyla istifa ettirip bir tanesi 3 türk teknisyen ücretine çalışan yabancı teknisyenlerle hangarı doldururmaya devamm

Var
5 ay önce

Görende diyecek Pegasus çok iyi. İş kıyafetlerini bile parayla veriyor. Şirket politikası thy den aşağı kalır değil. Uçuşta bile kabini ısıtıp içecek servisi yapıyor sonra kabini tekrar soğutuyor. Bu mu iyi pegasus? En ufak bir krizde bir çok kabin memurunu işten çıkardı. İçerisinde yakın arkadaşım da vardı. Belki rekabet için iyi olacak ama paragöz bir yönetimi var

Var'a cevaben
5 ay önce

Dostum bugün pegasus olmasaydı sen belki halen otobüsle yolculuk yapıyor oluyordun. Tamam biz şirketimizi seviyoruz Allah zeval vermesin ama Pegasus’un da hakkını yememek lazım. Ben halen Pass biletimiz olmasına rağmen pegasus la uçuyorum nedeni ise belli PAss bilet’in Thy de saçma sapan bir procedüre sahip olması. Pegasus da nasıl 50Tl 50 Euro garanti bilet. Diğer konulardada işkembeden sallıyorsun gibi, kıyafet konusunda puan sistemi var, sene başında sana bütün kıyafetlerini alabilceğin bir puan veriyor şirket. Sonra sen o puanla gidip ister 3 pantolon 5 gömlek 1 ayakkabı al istersen hepsiyle gömlek al. Pegasusun avantajları saymakla bitmez. Her sene 30 bin lira… Devamını oku »

Nambır van emero
5 ay önce

Pegasus teknikteki arkadaşlarla görüşüyoruz şartlarından nasıl çalıştıklarından haberimiz var peki senin thy teknikteki durumlardan haberin var mı? Güldürme şimdi beni 🙂

Mekanik
5 ay önce

En basitinden o iğrenç amele kıyafeti vermiyor. Ya arkadaş siz seçin diye mail atıyo. Seçenekler birbirnden kötü. Bırakın artık su kıyafeti ya. Değiştirn biraz. THY ye yakısıyor mu.

pgs
5 ay önce

var isimli arkadaş thy deki rizelilerden sanırım 🙂
Zaten sizin ve zihniyetinizin pgs da yeri yok…
Burda patron fikirdir… 🙂

At Bakım
5 ay önce

Beklenen gün çok yakında. Kazasız belasız açılması dileğiyle, dört gözle bekliyoruz. Hemen Cv yi güncelleyelim 🙂 Teknik A.Ş yöneticileri Teknisyenlerle dalga geçmeye devam etsin bakalım…

Mekanik
5 ay önce

Süper!

Yol ver dağlar
5 ay önce

Çoğu thy teknikte olan veya bir şekilde yolu ordan geçmiş insanların bu habere bukadar sevinmesi çok üzücü aslında. Ama bütün arkadaşlar haklı. Aidiyeti kaybettirdiler. Bu kadar fazla istifaya rağmen bir tek düzenleme yapmayan bu yamyamlar pegasus hangar açtığında da kımıldamazlar . Rekabetsel bir durum olmaz bence. Ama giden kurtulur bu gerçek.

Yolun açık olsun Pegasus
5 ay önce

Bazı arkadaşlarımız burda Pegasus’a sallamış. Onlara birşey söyleyeyim. Pegasus’da Sendika yoktur ama sendikaya ihtiyaç da yoktur, çünki şirket işçisinin hakkını fazlasıyla verir. Başka söze gerek yok

B1 C/S
5 ay önce

İnşAllah bir an önce açılır. Önceden thy teknik a.ş de olup da pegasusa geçen birçok arkadaşım var. Durumlarını sorduğum zaman geçişte farkı hemen anlıyorsun dediler. Biletin garanti thydeki gibi uçak dolacak mı korkusu yok. Ve eşine ve çocuğuna özel sağlık sigortası yapıyorlar ve ön önemlisi sana Değer veriyorlar. Thy de uçuşa giden arkadaşlar çok iyi bilir. Bazı kabin amirleri kendi egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar. Teknik uçmak istemiyor. Şikayetlerini kimse dinlemiyor. Değerin yokki senin. O yüzden arkadaşlar her türlü pegasus daha İyi. Pegasusa yeni hangarı hayırlı olsun.

thy teknik
5 ay önce

aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaya gerek yok diye düşünüyorum ama thy teknik için ne kadar acı bir tablo var, iki haber sitesindede pegasus hangarı yapılacak haberinin altında thy teknik teknisyenleri halay çekecek nerdeyse. Thy yönetiminden kimsemi okumaz bu yorumları, kimsemi sormaz kendine biz nerde hata yapıyoruz diye. O hangar lar açıldığı zaman buranın en iyi teknisyenleri başvuru yapacak, pegasus ta en tecrübelileri en iyi ingilizcesi olanları seçip götürecek. Thy de şirketin geleceğini düşünen bir tane yönetici yokmudur? Allah aşkınıza kendinize gelin artık.

Mekanik
5 ay önce
Reply to  thy teknik

Yok onlar elhamdülillah keyifleri yernde

Hat Mekanik
5 ay önce

Valla pegasusa girmek için herşeyi yapıcam. İngilizcem yds ielts seviyesinde. Bir kaç tipim var. İGA danda o ringdende , o amele tavırlardanda sıkıldım. Yöneticilerden hepten sıkıldım zaten. Para konusuna girmiyorum bile