Otelciler hava yolu şirketi kurdu

Otelciler hava yolu şirketi kurdu

İspanya’nın Tenerife adasında bulunan otelciler, bölgeye daha fazla turist getirmek için hava yolu şirketi kurdu.

İspanya’ya bağlı özerk Kanarya Adalarının kapsadığı 7 adadan biri olan Tenerife’de otelciler hava yolu şirketi kurdu. Tenerife Otelciler Birliği’nin kuduğu hava yolu şirketinin henüz isminin açıklanmadığı ancak ilk uçak alımının Atlantic Airlines’tan yapıldığı kaydedildi.

‘’Tur operatörleri dinozorlar gibi kaybolacak’’

Canarian Weekly’e konuşan Tenerife Otelciler Birliği Başkanı Jorge Marichal, koronavirüs krizi başlamadan bir yıl önce turizmdeki geleneksel iş modelinin değişmeye başladığını, tur operatörlerinin ‘dinozorlar’ gibi ortadan kaybolmaya mahkum olduklarını belirtti. Tur operatörlerinin yerini müşteriyi merkeze alan, hızlı, esnek, ucuz ve teknoloji tabanlı bir sisteme bırakacağını kaydeden Marichal, takımadalara hava bağlantısını garanti eden projeye Tenerife’den bir düzene girişimcinin katıldığını, Las Palmas ve Gran Canaria’dan girişimcilerin de projeye katılmalarını beklediklerini ifade etti.

‘’Hükümetten tam destek aldık’’

Bölgeye gelmek isteyen turistleri her yerden getirmek için hava yolu şirketi kuduklarını kaydeden Jorge Marichal, projeyi Kanarya Adaları hükümeti ile de konuştuklarını ve hükümetten tam destek aldıklarını söyledi.(turizmguncel)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments