Onur Air, Türkiye’nin en büyük 110. şirketi oldu

Onur Air, Türkiye’nin en büyük 110. şirketi oldu

Onur Air, Fortune Dergisi tarafından hazırlanan ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin yer aldığı listede, 3 milyar 127 milyon 10 bin 71 liralık satış geliriyle 110. sırada yer aldı.

Onur Air, Fortune 500 araştırmasının 2019 sonuçlarına göre Türkiye’nin en büyük 110. şirketi oldu.

Onur Air’in açıklamasına göre, Fortune Dergisi tarafından her yıl hazırlanan ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin yer aldığı “Fortune 500 – 2020” listesi açıklandı.

Farklı sektörlerden 500 şirketin, 2019 yılındaki net satışlarına göre belirlenen listede Türkiye’nin en köklü havayollarından Onur Air, 3 milyar 127 milyon 10 bin 71 liralık satış geliriyle 110. sırada yer aldı.

Araştırmaya göre Onur Air, 2019’da performansı en yüksek şirketler sıralamasında 16’ncı, İstanbul merkezli en büyük şirketler arasında ise 65’inci sırada kendine yer buldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında bulunmaktan memnuniyet duyduklarını bildirdi.

Tosun, “2019, bizim açımızdan ihracat anlamında çok verimli bir yıl oldu ve 3 milyar liranın üzerinde satış gelirine ulaştık. Gelirinin büyük bölümünü yurt dışı satışlarından elde eden Onur Air böylece ülkeye döviz getiren en büyük ihracat şirketleri arasında da yer alma başarısını gösterdi.” açıklamasında bulundu.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

11 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Onur
25 gün önce

Onur Air 1992 den beri havacılığımızda önemli işler yaptı güzel paralar kazandı. Ama nedense son 9-10 senedir personel maaşlarının zamanında ödenmesi konusunda sınıfta kaldı. Böyle bir şirkete yakışmıyor. Kuruluşundan itibaren 2003 2004 e kadar parasını zamanında ödeyen şirket diye (Olması gereken bu) tercih edilirdi. Şimdileri ise mecburiyetten çalışılan şirket olarak biliniyor. Cankut beye hiç yakışmıyor.

Gelen pisman
24 gün önce

Turkiye nin 110 nuncu buyuk sirketi calisan personelin daha subat mart maasini odemedi ne buyuk sirketmis

TOGG
25 gün önce

Satmak için reklam mı

Hkn320
25 gün önce

Atlasvari haberler cikmaya basladi.Gecmis olsun simdiden

Uçan kuş
25 gün önce

Eeeee onur air bütün uçaklarının motorlarını söküp paketleyip gönderdi nasıl oluyor bu iş.

Breh breh brehh
25 gün önce

Neyse artık 2 sene yetecek paraları vardır heralde ceplerinde. Maaşlarda tam yatıyodur. Tip te olanlarada geçmiş olsun.

Wolf
23 gün önce

Çalışanına bu kadar kötü davranan şirket olsa da olur olmasa da

Değişim şart
18 gün önce

Fortune dergisi bide kabin ekiplerine sorsun bakalım çalışanlar şirketleri hakkında ne düşünüyor diye. Maaşı yatmamış harcırah verilmemiş k/m larının zorla kuala lumpur yatıya giderken ben orda ne yiyip ne içicem dediğini bilirim. Aç bıraktığınız bütün kabin ekibinin hakkını gözetmeyen profesyonel olmayan tb ordan gitmedikçe alacağınız bedduaların sonu yok. Yiğidi öldürün ama haklarını verin. Herkes hakkını alsın kimsenin fazlada gözü yok.

Azap
22 gün önce

Arkadaşkar heskes dikkat etsin, benzer haberler atlasglobal için de yapılıyordu sonu ortada.

Yalan dolan
23 gün önce

2019 senesinde kaç defa maaşlar gecikmeli ödendi hepsi kayıtlarda var…Yapmayın artık bu kadar Allahtan korkun bu dünyada işiniz iş