ONUR AIR KOKPİTİNDE KRİZ !

ONUR AIR KOKPİTİNDE KRİZ !

Kasım ayında Rus savaş uçağının düşürülmesi ile başlayan kriz ve giderek yayılan terör olayları turizmcilerin yanı sıra havayollarını da vurmaya başladı.Bundan 2 yıl önce yurt dışı bazı noktaları tarife ağına ekleyen Onur Air’de işlerin iyi gitmediği, kokpitten ayrılan pilotların oranının % 50’ye ulaştığı iddia edildi. Çalışma koşullarının ağırlaşması ve THY ile Pegasus’un pilotlara sunduğu maddi imkanların gerisinde kalması Onur’dan kaçışları hızlandırdığını söyleyen şirkete yakın kaynaklar, kokpitte doğan boşluğun doldurulması için eğitimlerin üstün körü yapıldığını ileri sürdüler.

29 Nisan’da Nurnberg’de pistten çıkan A 330 uçağına dikkat çeken kaynaklar sorunun ağır mesai koşullarından ve eğitime yeterince önem verilmemesinin ve işe alınan pilotların olabildiğince çabuk kokpite oturtulmasından kaynaklandığını belirttiler.

Geri
Etiketler:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
yolcu
4 yıl önce

maaşlar ve bunun devamı olan ek ödemelerin(öğretmenlik ücretleri,pas uçuş ücretleri,uçuş saat ücretleri,harcırahlar)ocak-2016 dan beri gecikmeli ödendiği doğru bilgidir.

chris
4 yıl önce

Maaşlar da gecikmeli ödeniyormuş doğru mu acaba?