Odessa pisti ve terminali yenileniyor..

Odessa pisti ve terminali yenileniyor..

 

Odessa Uluslararası Havaalanı genel müdürü Olga Makogonyuk tarafından Odessa Belediye Meclisi ulaşım komisyonu toplantısında 15 Ocak 2020’den itibaren uluslararası uçuşların yeni yolcu terminali aracılığıyla gerçekleştirileceğini bildirildi.

Ukrinform ajansının verdiği habere göre, “Havaalanımızın hizmet verdiği çoğu havayolunun uçuşları zaten yeni terminal üzerinden gerçekleştiriliyor. 15 Ocak’a kadar tüm uluslararası uçuşları oraya yönlendireceğiz.” dedi.

Odessa Uluslararası Havaalanı’nda yeni bir pistin inşası 2018’de başladı. Ukrayna Hükümeti bu proje için 750 milyon UAH tahsis etti.

Pistin inşası sürmekte 90 gün içinde faaliyete geçeceği ve özel kaplamalı pistin 2800 metre uzunluğunda olduğu da belirtildi.

Odessa Havalimanı’nda yeni bir şeridin hizmete alınması, yolcu akışını ikiye katlayacak, Boeing-767 dahil olmak üzere ağır uçak tiplerinin iniş ve kalkışlarına izin verecektir. Yeni şeridin kapasitesi ise mevcut olandan neredeyse 2 kat daha fazladır. (yeni şeridin kaplama taşıma kapasitesinin (PCN) sınıflandırma sayısı 35’e karşı 64’tür – etkili olanı).

Proje ayrıca kategori III-a’da (ICAO) sertifikalı bir yaklaşım için ışık sinyali, radyo navigasyonu ve meteorolojik ekipman kurdu (mevcut şerit kategori I’de (ICAO) sertifikalıdır.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.