O ÜLKEDEN THY’YE UYARI !! UÇUŞLARI DURDURURUZ..

O ÜLKEDEN THY’YE UYARI !! UÇUŞLARI DURDURURUZ..

 

Türk Hava Yolları’nın Nijerya’ya yaptığı son uçuşlarda yüzde 85’inden fazla yolcunun bagajı olmadan Nijerya’ya vardığı ve bu yüzden uçuşların askıya alınacağı uyarısı yapıldı

Nijerya federal hükümeti, Türk Hava Yolları’nın Nijerya’ya yaptığı uçuşlarında “tekrarlanan kötü yolcu muamelesi vakaları” nedeniyle seferlerin askıya alınabileceği uyarısında bulundu.

Hükümetin yönergeyi Nijerya Sivil Havacılık Otoritesine ilettiği ve havayolunun tüm yolcularını aynı anda valizleriyle taşıyabilecek doğru boyuttaki uçakla çalışmaya hazır olana kadar faaliyetlerini askıya almasını bildirdi. THY‘nin teslim alınan bagajlarıyla birlikte yolcuları Nijerya’ya getiremediği gerekçesiyle Nijerya hükümetinin bu kararı aldığı açıklandı.

Federal Havacılık Bakanlığı tarafından Perşembe günü Abuja’da bulunan Nijerya Sivil Havacılık Otoritesi (NCAA) Genel Müdür Vekili Yüzbaşı Abdullahi Sidi’nin havayoluna yazdığı bir mektupta, olayların 2 haftadan fazla süredir devam ettiğindeni dolayı memnuniyetsizliklerini dile getirdi.

Türk Hava Yolları’nın Nijerya’ya yaptığı son uçuşlarda yüzde 85’inden fazla yolcunun bagajı olmadan Nijerya’ya vardığını yetkililer bildirdi.

Nijerya Sivil Havacılık Otoritesi (NCAA) yetkilisi, yolcuların havaalanına bagajları olmadan vardıklarını öğrendikleri zaman havaalanında ciddi problem yaşadıklarını açıkladı.

Yetkili, THY, Nijerya seferleri için uygun uçak kullanmazsa, operasyonlarını 16 Aralık 2019’dan itibaren askıya alınacağını bildirdi.(dunyabulteni)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Kartal
8 ay önce

Al bakalım. Şimdi nereye saklanacaksın THY. klimanjero, Adisababa ve birçok yüksek rakımlı ülkeden bagajsız yolcu taşırsan olacağı budur.

mMisss
8 ay önce

bak baska firmada uctum bu yerli gorunumlu yabanci sirket kadar vasifsiz insanlarin calistigi rotarli bir yer gormedim. adamlardaki rahatliga bak bagajlari Yukoemiyorlar kurumsal degilki haci baba tekkesi

TKci
8 ay önce
Cevapla  mMisss

Abartma, dunyanin 120’den fazla ulkesine bayragimizi goturen sirket icin biraz agir degil mi?

M.E.
8 ay önce

Bunu diğer ülkelerde takip edecek sanırım. Thy bagajsız yolcu taşımayı huy edinmiş. Canım şirket çok kötü yönetilmeye başlandı çok.