O olayla ilgili 2 müfettiş görevlendirildi Göç İdaresi Genel Md açıklama yaptı

O olayla ilgili 2 müfettiş görevlendirildi Göç İdaresi Genel Md açıklama yaptı

 

İçişleri Bakanlığı tarafından ‘İstanbul Havalimanı’nda bir yolcunun streç filme sarılarak sınır dışı edildiği’ iddiasını incelemek üzere iki mülkiye müfettişi görevlendirildiği belirtildi. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü iddia ile ilgili yaptığı açıklamada ‘Böyle bir uygulama kesinlikle kabul edilemez’ ifadesini kullandı.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ‘İstanbul Havalimanı’nda bir yolcunun streç filme sarılarak sınır dışı edildiği’ iddiasına Twitter hesabından yapılan açıklamayla yanıt verdi.

 

Söz konusu yolcunun 21 Ocak tarihinde sahte belge ile Türkiye’ye giriş yapmaya çalışırken engellendiğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlgili yabancı 21, 22 ve 27 Ocak tarihlerinde 3 kez geri gönderilmeye çalışılmış ancak direnmesi ve son denemede uçakta giysilerini çıkartması sebebiyle geri gönderilememiş ve hakkında dördüncü defa işlem tesis edilerek 30 Ocak tarihinde geri gönderilebilmiştir. Ancak, tüm bu yaşananlara rağmen böyle bir uygulama kesinlikle kabul edilemez. İddiayı soruşturmak üzere Bakanlığımızca iki mülkiye müfettişi görevlendirilmiştir. İddianın doğruluğunun tespiti halinde sorumlular ile ilgili derhal gereği yerine getirilecektir.”(sputnik)

 

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
mafaky

Ancak burada anlaşılması zor bir nokta var: Söz konusu kişi 21 cak’ta göz altına alınmış. Ondan sonra 3 kere sınır ışı edilmesi gündeme gelmiş ve “direnmiş”? Sonunda da 30 Ocak’ta bu son tatsız uygulama yapılmış (ama yine de affedilir, anlaşılır bir mazeret olamaz!…). Yahu, bu kişi nasıl olur da 21-27 Ocak arası ikna edilemez de günlerce direnme gösterir? Bu kişinin bildiği yabancı dil belli ki Fransızca. Hadi, diyelim ki kendi ülkesinin belki İstanbul’da resmi konsolosluğu yok; Ankara’da Büyükelçiliği de mi yok? Oradan acilen bir yetkili ve tercüman getirtilip insani yöntemlerle ikna edilemez miydi? Sonra bu kişinin yanına eşi de varmış… Devamını oku »