Norveç havayollarında Terör Kuşkusu. Ucağı silahlı polisler bastı

Norveç havayollarında Terör Kuşkusu. Ucağı silahlı polisler bastı

Olay Barselona’dan Londra’ya uçacak olan Norveç Havayollarında geçiyor.

Londra bağlantılı uçaktan tuhaf davranışlı bir yolcuyu indirdi. 40 Yaşlarında, Doğu Avrupalı olduğu sanılan kadın uçağa bindiğinde kuşkulu bakışlarla etrafı süzdü.Elinde bir kaç pasaport birden vardı.  Olası bir terör saldırısı şüphesiyle uçağın kabin ekibine durum bildirildi.

Uçuştan çok kısa bir süre önce, silahlı polis uçağa baskın yapınca yolcular kaçıştı. Oxford Üniversitesi çalışanı Julia Hilton “korkunçtu, terörist olduğunu bilmiyorduk” şeklinde ifade verdi. Silahlı polis gelince, kurtulmak için yolcular arasında bir telaş başladı. Bir anne ve bebeği ezildi. 90 Dakika gecikme ile 177 yolcu tekrar uçağa bindirildi.

Havayolu sözcüsü; uçuş No.DY5164 olan Barselona-Londra uçağından yolcu alımından sonra bir yolcunun indirilmiş olduğunu doğruladı.” Bir güvenlik önlemi olarak tüm yolcular indirilmiş ve uçak aranmıştır, bu tür olaylar seyrek olmakla birlikte, çok ciddiye alıyoruz, kaptan ve kabin ekibine profesyonel davranışları nedeniyle müteşekkiriz ” dedi. Olayı takiben 2 saatlik bir gecikme ile uçak Londra’ya geldi.