NHS personeli, uçamayan havayolu ekipleri tarafından ‘birinci sınıf salonlarda’ ağırlandı

NHS personeli, uçamayan havayolu ekipleri tarafından ‘birinci sınıf salonlarda’ ağırlandı

 

British Airways, BA CityFlyer, EasyJet ve Norwegian gibi havayollarından gelen uçuş ve kabin ekibi, korona virüsüne karşı mücadele eden NHS çalışanları için Highgate, Northgate’deki Whittington Hastanesinde birinci sınıf bir salon benzeri mekan yaratmak için bir araya geldi.

Havayolu personeli salonda; küresel korona virüsü pandemisine karşı mücadele eden NHS personeline zorlu bir vardiya öncesinde, sırasında veya sonrasında, yüzlerinde gülümsemeyle ve tam üniformalı olarak çay servisi yapıyor.

Geçen hafta başlatılan Project Wingman; British Airways’den Kaptan Dave Fielding ve EasyJet’den Kaptan Emma Henderson’ın,  Danışman Klinik Psikolog Rob Bor ve ekibinin bu fikri ortaya çıkardıktan sonra yaptığı çağrının bir sonucudur.

Bor, “Hemen havayolu personelini düşündük ve NHS personeline destek olmak için onlara ulaştık” dedi. “Pek çok havayolu ekibi korona virüsünün küresel etkileri yüzünden yerde tutuluyordu ve kısa sürede bunun da bize ; problem çözme ve bakım sağlamada tecrübeli, üniformalı ve disiplinli bir işgücü bakımından zengin bir kaynak sağladığını fark ettik”.

Mürettebat aynı zamanda, rahatlamak için biraz dinlenmeye ihtiyaç duyabilecek ya da karşılaştıkları zorlu durumlar hakkında dertleşmek isteyecek NHS çalışanlarıyla konuşacak ve onlara kulak verecek.

Pilotlar son derece eğitimli teknik profesyonellerdir ve aynı zamanda da, baskı altında ve stresli durumlarda başa çıkma hakkında bir veya iki şey biliyorlar.

Bir basın açıklamasına göre, havayolu ekipleri doğrudan doğruya korona virüsü hastalarıyla çalışmayacak.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.