Münih Havaalanı’nda Alarm

Münih Havaalanı’nda Alarm

Almanya’nın Münih Havaalanı’nda alarm. Havaalanının bir bölümü tamamen boşaltıldı, yolcu işlemleri durduruldu, görevliler dışarı çıkarıldı. Bir süre arama yapan polis, bir sıkıntı görmeyince havaalanını tekrar kullanıma açtı.

MÜNİH polisinin Twitter’dan yaptığı kısa açıklamaya göre, 1 numaralı terminalde bir yolcunun güvenlik kontrolü yapılmadan gümrükten geçmesi nedeniyle alarm verilmişti. Yapılan aramalar ve kontrollerden sonra güvenlikle ilgili bir tehlike olmadığı tespit edilince alarm kaldırıldı. Yolcular ve görevliler yeniden 1 numaralı terminale alındı. Yolcu işlemlerine kalındığı yerden devam edildi. Alarm nedeniyle 190 uçuşun iptal edilmesi söz konusu.
İki hafta önce de bir yolcu güvenlik kontrolü yapılmadan sadece kontrolden geçen yolcuların alındığı bölüme acil çıkış kapısından giriş yapmıştı. Tayland’dan gelen İspanyol yolcu, Münih üzerinden İspanya’ya kalkacak uçağa binecekti. İspanyol yolcu yüzünden 2 numaralı terminal boşaltılmış, 200 uçağın iniş ve kalkışı iptal edilmiş, iptal edilen uçuşlardan 25 bin yolcu olumsuz etkilenmişti.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.