Morona Santiago’daki ufak uçak, kalkış esnasında pistteki arabaya çarptı

Morona Santiago’daki ufak uçak, kalkış esnasında pistteki arabaya çarptı

 

 

Geçtiğimiz Çarşamba günü (8 Nisan 2020); Aerosangay şirketine ait ve HC-BTS tescilli olan küçük bir uçak, Morona Santiago eyaletinde bulunan Taisha kantonu yakınlarındaki bir havalimanından kalkışı esnasında, o sırada pistte bulunan bir araça çarparak düştü.

Uçak, Transcutucú sıradağlarında yer alan bu kantonda bulunan Amazon yerli topluluklarına yiyecek tedarik etmek için bölgeye gelmişti.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan bültene göre; Kaptan Roberto Cisneros’un pilotluk yaptığı uçak, kalkışa geçtiği esnada, pistte bulunan bir araca çarptı ve düştü. Birden fazla yerinden yaralanan Cisneros, uçaktan çıkarıldıktan sonra yerel doktorlar tarafından ilk müdahele yapıldı ve daha sonra da Morona Santiago’nun başkenti olan Macas’taki bir hastahaneye nakledildi.

Ordudan Taisha Tugayı, İtfaiye ve yerel yönetim olay yerine ulaştı ve durumu kontrol altına aldı.Uçağın kabini oldukça hasar almış durumdadır. Kaza Soruşturma Kurulu’ndan gelen teknisyenler , bilgi toplamak ve bu kazanın nedenlerini belirlemek için Taisha’ya geldi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.