‘Mobbing’ itirafı !! Temel Kotil tarafından kabul edildi!!

‘Mobbing’ itirafı !!  Temel Kotil tarafından kabul edildi!!

 

Türkiye’de F-16 savaş uçağı üretimi için kurulan TUSAŞ/TAI, halihazırda ATAK helikopteri, Gökbey helikopteri, Hürkuş eğitim uçağı, ANKA ve Aksungur insansız hava araçlarının da aralarında bulunduğu kritik savunma ürünleri üretiyor.

Son dönemde kurumda yapılan tasfiye ve torpil iddialarıyla gündeme gelen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ’de (TUSAŞ / TAI) bazı çalışanların diğer çalışanlara “Beni şirkete genel müdür aldı, kim olduğumu biliyor musun” gibi sözlerle baskı yaptığı, kurum içinde psikolojik bezdirme (mobbing) uygulamaları olduğu bizzat Genel Müdür Temel Kotil tarafından kabul edildi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü görevinden ayrılmasının ardından 2016’da TUSAŞ / TAI Genel Müdürlüğü’ne atanan Kotil, kurumda “torpille ve liyakate uygun olmayan” atamalar yaptığı, yakın akrabalarının da bu kurumda çalıştığı haberleriyle gündeme gelmişti.

Kurum içinde Kotil’in yaptığı atamalar nedeniyle yaşanan sorunlar, bizzat Kotil’in çalışanlara gönderdiği yeni yıl kutlama mesajına da yansıdı.

Kotil’in tüm çalışanlara gönderdiği yeni yıl mesajında itiraf niteliğinde ifadeler yer aldı. “TUSAŞ’lılar olarak kendimize daha mutlu bir çalışma ortamı oluşturmak zorundayız” diyen Kotil, tüm çalışanların bir sorun yaşadığında kendisini cep telefonundan arayabileceğini belirtti.

Mesajında “Üzülerek belirtmeliyim ki son zamanlarda birçok çalışanımız kendini iyi hissetmiyor. Burada birinci amirlere önemli görevler düşmektedir” ifadelerini kullanan Kotil, çalışanların birbirlerine “eşit ve adil” muamele etmesini istedi ve “Mobbing diye nitelendirdiğimiz psikolojik bezdirme taktikleri bütün şirketlerin sonunu getirir” dedi.

PRİM VERİLMESİN!

Kotil, mesajında, bazı TUSAŞ çalışanlarının diğer çalışanların birbirlerine “Beni şirkete genel müdür aldı, kim olduğumu biliyor musun?” dediğini de kabul etti ve bu sözlere “prim verilmemesini” istedi. Kotil, “Bu tip davranışlar etik el kitabımıza ters düşer, tolare edilemez, sizler de etmeyin. Hepinizin işe alımında benim veya benden önceki genel müdürlerin onayı vardır, hepinizin genel müdürüyüm, hepinizin mesai arkadaşıyım” mesajı verdi. (cumhuriyet)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
les petit
7 ay önce

Zamanında tkda da benzeri bir mesaj yollamıştı. Sonrasında bu olaylar artarak devam etmişti. Gittiği her yerde aynı şeylerin olması enteresan. Etik kurulu kurdu mu orada da? Şahsen hiç samimi davrandığını düşünmediğim ve yarardan çok kuruma zarar verdiğini düşündüğüm biridir. Dediği ile yaptığının her daim ters olduğunu düşünüyorum. Umarım yanılıyorumdur da ordaki personel tkdakiler ile aynı sorunları yaşamaz.

emekli
7 ay önce

temel kotil adamdır.