MMU’NUN YILDIRIM TEST TESİSİ İÇİN SÖZLEŞME İMZALANDI

MMU’NUN YILDIRIM TEST TESİSİ İÇİN SÖZLEŞME İMZALANDI

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile HIZAL firmaları arasında Milli Muharip Uçak Projesinin “Yıldırım Test Tesisi” için imza töreni düzenlendi. Anlaşma kapsamında yapılacak tesis, MMU’nun geliştirilmesi aşamasında olası yıldırım akımlarına doğrudan ve dolayı etkileri test edilebilecek.

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil imzalanan sözleşme kapsamında “Savunma Sanayii Başkanlığımızın destekleri ile bu testleri tesislerimizde gerçekleştirmek ciddi bir avantaj sağlayacak. Testler aynı zamanda birer Ar-Ge projesi gibi değerlendirilecek. Yakın zamanda birçok test merkezini daha şirketimize kazandıracağız” İfadelerine yer verdi.

HIZAL Genel Müdürü Prof. Dr. Mizrahan Hızal ise “Böyle önemli testleri yerli imkanlarla yapmamız eksiklerin yerinde tespit edilmesi açısından önem arz ediyor. Bu testleri gerçekleştirecek olan tesisin imar edilmesi aşamasında firmamızı layık gördükleri için Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Yıldırım Test Tesisi’nin Türkiye’nin en önemli projeleri arasında yer alan MMU’nun geliştirilmesi aşamasında yıldırımın doğrudan ve dolaylı etkilerinin test edilebileceği yaklaşık 4 bin metrekare üzerinde kurulacak tesisin altyapısı ise yüksek gerilim konusunda tecrübeli HIZAL şirketi tarafından yapılacak.

MMU’nun zorlu hava koşullarında yıldırım kaynaklı hasar veya ekipman arıza etkilerinin tamamen ortadan kaldırılmasını sağlayacağı tesisin 2022 yılında tamamlanması öngörülüyor.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
poz
5 ay önce

poza bak,gülüşe bak çay demle…hayatında her işin torpille yapmış,yaptırmışlardan olan zat yanındakileri de etkilemiş ki onlar da onun gibi poz veriyorlar.

eyy temel
5 ay önce

Bu ülke aklı başında bir ülke olsa sen ve senin gibilerin serbest olmaması gerekirdi ama nerede? Sen ve hamdi thy’ye fetocuları balık istif soktunuz,işleri,makamları paylaştınız,eski personelleri işten haksız yere attınız,mobbing yapan fetoculara göz yumdunuz sonra thy’den şutlandın torpille geçtiğin tusaş’da da aynı şeyleri yapıyorsun ve kimse de neler oluyor demiyor.