MİT’in istihbarat uçağını ASELSAN donatacak

MİT’in istihbarat uçağını ASELSAN donatacak

MİT’in istihbarat uçağını ASELSAN donatacak. Terörle mücadelede ve Libya’da son dönemlerde önemli başarılara imza atan MİT, sinyal istihbarat uçağını envanterine aldı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi tarafınd Bombardier Challenger 600an başlatılan MULTI-INT Çok Fonksiyonlu Özel Görev Uçağı Projesi kapsamında, sinyal ve görüntü istihbaratında kullanılması için iki tane Bombardier Challenger 600 uçağının tedarikine yönelik harekete geçilmişti.

Bu kapsamda, Kanada merkezli Field Aviation şirketi tarafından yapısal modernizasyona tabi tutulan ilk uçak Türkiye’ye teslim edildi. MİT’in Sinyal İstihbarat Başkanlığı’na verilecek olan ilk sinyal uçağı , ASELSAN tarafından iletişim ve elektronik istihbaratı gibi özelliklerle donatılacak.

Bu sayede terör örgütleriyle ve yabancı istihbarat kuruluşlarının casusluk girişimleriyle daha etkin bir şekilde mücadele edilecek.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Mit ve Aselsan
1 ay önce

Mit çok başarılı ise niye Abd,Almanya,İngiltere gibi ülkelerdeki fetocuları ve teröristleri yakalayıp getiremiyor,gücü ancak Libya,Bosna gibi ülkelere mi yetiyor? Ayrıca Aselsan’ın uçağa yapacağı iletişim ve elektronik özellikleri oradan buradan hammadde,teknoloji,ekipman vs alarak burada birleştirmekse o da marifet değil…

Küçük Ali
1 ay önce

Bence sus cahilliğin ve ülke düşmanlığın ortaya çıkıyor nefretinde boğul diye bir söz var bizim oralarda ama sana söylemek istemem daha düne kadar kendi ülkemizde bile adam alamıyordu polisler dünü unutma nankör olma yapılan hizmetleride küçümseme