Middle East Havayolları ilk uçuşunu İstanbul’a yaptı

Middle East Havayolları ilk uçuşunu İstanbul’a yaptı

Middle East Havayolları için önemli bir uçak olan ilk Airbus A321 Neo, ilk uçuşunu İstanbul’a yaptı. Middle East Airlines hergün İstanbul’a uçmaktadır.

Middle East Airlines Türkiye Ülke Müdürü Nesrin Ceran Sander ve ekibi yolculara tatlı ikram etti.

10 Temmuz 2020 günü Airbus’tan teslim alınan yeni nesil Airbus A321 uçağının ilk ticari uçuşunu İstanbul’a gerçekleştirdi.

Lübnan merkezli Orta Doğu Havayolları (MEA),10 Temmuz 2020 günü Airbus’un Almanya’nın Hamburg şehrindeki son montaj hattından ilk A321neo uçağını aldı.

Teslim edilen uçak önümüzdeki aylarda teslim edilecek dokuz uçağın ilki oldu.

Yüksek yakıt verimliliği sağlayan A321neo, MEA’nın işletme maliyetlerini azaltmaya yardımcı olacak. Havayolunun A321neo’su, Pratt & Whitney’in PurePower PW1100G-JM dişli turbofan motorları tarafından desteklenmektedir ve Business’ta 28 koltuk ve Economy Class’ta 132 koltuk ve en yeni nesil uçuş eğlence sistemi ve yüksek hız ile konforlu iki sınıflı bir düzende yapılandırılmıştır.

A321neo, kabin konfigürasyonuna bağlı olarak 240 yolcuya kadar oturma kapasitesine sahip A320 Ailesi’nin en büyük üyesidir. En yeni motorları, aerodinamik gelişmeleri ve kabin yeniliklerini bir araya getiren A321neo, yakıt tüketiminde% 20’lik bir azalma ve% 50’lik bir gürültü azaltma sunar.

Middle East Airlines-Air Liban Hakkında

Orta Doğu Hava Yolları – Hava Liban (MEA) 1945 yılında kurulmuştur. Faaliyetlerini yönetmede Ticaret Kanununa tabi özel bir ticari şirket. MEA, Orta Doğu bölgesindeki en büyük hava taşıyıcılarından biridir. Beyrut’taki Rafik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndaki ana üssünden MEA, Avrupa, Orta Doğu ve Batı Afrika’daki 32 uluslararası noktaya uçuş gerçekleştiriyor. MEA, 177 ülkede 1150 varış noktasını kapsayan bir havayolu ağı içeren SkyTeam dünya ittifakının bir üyesidir. MEA filosu, en son teknolojiler ve uçak içi eğlence sistemleri ile donatılmış 19 Airbus uçağından oluşur.

  • 13 Airbus A320-200
  • Bir Airbus A321neo
  • Beş Airbus A330-200

(aeroportist)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Lübnan???
25 gün önce

Ayranları yok içmeye, tahtırevan ile giderler….
La bu ülke iflas etmedi mi??