MGM İle SHGM Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

MGM İle SHGM Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) arasında bir işbirliği protokolü imzalandı.
Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun ile Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici arasında imzalanan “Sivil Havacılık Meteorolojisi Hizmetlerine Dair İşbirliği Protokolü” ile sivil havacılık meteorolojisine yönelik hizmetler yeniden düzenlendi.

5 Aralık 2019 günü Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kalaba Kampüsünde gerçekleştirilen imza töreninde Meteoroloji Genel Müdür Yardımcıları Erol Aydın ve Mustafa Çelik ile Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın da hazır bulundu.

Türkiye hava sahası içerisinde yürütülen sivil havacılık meteorolojisi hizmetlerine ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacı ile MGM ve SHGM arasındaki işbirliğini kapsayan bu protokol ile; Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından belirlenen standartlar çerçevesinde ulusal düzenlemelerin hazırlanması ve uygulamaya konulması iki kurum tarafından koordineli olarak yürütülecek.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.