Menderes Cakıcı’dan “MAYDAY MAYDAY” İsimli Kitap Yayınlandı

Menderes Cakıcı’dan “MAYDAY MAYDAY” İsimli Kitap Yayınlandı

MAYDAY, MAYDAY, MAYDAY

Menderes Cakıcı Kaptanın Tüyap Kitap fuarında yeni bir kitabının imza töreni yapıldı. Bu kitap Menderes Kaptanın üçüncü kitabı idi. Bu kitapta 6 kaza incelenmiş ve bu 6 kazanın oluşumu Menderes kaptanın yorumu ile sıkılmadan okunur hale getirilmiş.

Değerli Okurlar;

Günümüzde çok modern ve bir o kadar da güvenli uçaklarda uçuyoruz. Ticari yolcu taşıyan uçaklar, geçmişte yaşanan uçak kazalarından çıkarılan derslerle, zamanla evrim geçirerek kaza yapmayacak şekilde sürekli iyileştirildi.

Dünya havacılık tarihine yön veren birçok uçak kazası var. İşte, bu kitapta yolcu uçaklarının emniyetini artıran ve teknolojik olarak kazaları engelleyen önemli sistemlerin hikayesini okuyacaksınız.

Kimse bu kazaların yaşanmasını istememişti ancak, bunlar havacılık tarihinin acı sayfalarında yer aldı. Yaşanan uçak kazaları neticesinde başta uçak üreticileri ve havacılık otoriteleri olmak üzere sorumlu olan herkes büyük dersler çıkardı.

Kitapta uçak kazalarının oluş anına kadar kokpitteki havayı soluyacak; kokpitteki konuşmalara son salisesine kadar birebir şahit olacaksınız. Bu bilgiler resmi rapor ve ses kayıtlarından alındı. Kaza raporları ve kaza ile ilgili tüm dokümanlar sizin için araştırılmış ve incelenmiş

Benzer kazaların engellenmesini  sağlayacak yeni sistemlerin ne olduğunu ve nasıl uyarı verdiğine kadar tüm detayları  okuyacaksınız. Kitapta yer alan altı kazadan biri de Ekip Kaynak Yönetimi (CRM) ile ilgili. Ders çıkarılan uçak kazaları seri olarak devam edecek.

Özellikle pilot olarak görev yapacak ve yapan gençlerin bu kitaptan bolca ders çıkarmalarını umuyoruz.

Başkalarının hatalarından siz ders çıkarın ki, sizin hatalarınızdan başkaları ders çıkarmasın.

Maviliklerde hepimize emniyetli ve güzel uçuşlar dileriz.

 

 

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
plt

Menderes kaptanın kitaplarını beğeniyorum.Bu kitabıda kısmetce alacağım.Tebrikler

Stewards

Tebrikler Cakıcı kaptanım. İmzalı rica edeceğim.

öğrenci

Havacılık öğrencisiyim ve bu kitaplar bana çok şey katıyor. Teşekkürler mutlaka alacağım