Melih Gökçek’in uçak ve helikopterleri için suç duyurusu!

Melih Gökçek’in uçak ve helikopterleri için suç duyurusu!

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eski başkan Melih Gökçek döneminde alınan uçak ve helikopterlerle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Gökçek Ankara Büyükşehir’e kaç uçak kaç helikopter satın aldı? O uçak ve helikopterlere kaç lira ödendi?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eski belediye başkanı Melih Gökçek döneminde alınan uçak ve helikopterlerle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Yavaş ayrıca kendisinden önceki yönetimin aldığı ağaçlarla ASKİ’yi 42 milyon 324 bin lira zarara uğrattığını duyurdu.

1.5 liradan aldı 14.90 liradan sattı

Yavaş, Belediye Meclisi’nin temmuz ayı toplantısında kendisinde önceki yönetimin ağaç ve araç alımlarıyla Belediyeyi zarara uğrattığını açıkladı. 1 milyon dikilmeyen karaçam fidanı olduğunu belirten Yavaş, 9 Nisan 2015 tarihinde bir firmanın 1 lira 50 kuruştan aldığı fidanları ASKİ’ye 14 lira 90 kuruşa sattığını söyleyerek, zararı şöyle anlattı:

Aldıkları ağaçları dikecek yer yok

“ASKİ bunları barajların kenarlarına dikmek için almış. Peki barajların kenarına dikilecek ama bilirkişiler ‘Orman Genel Müdürlüğü’nden bedelsiz alınabilirdi’ diyor. Ayrıca Orman Genel Müdürlüğü bu ağaçları dikecek yer yok, nereye dikeceksiniz?’ diyor. Birçoğu dikilmiyor.”

ASKİ’ye verilen zarar 42 milyon lira

“Uçak ve helikopter, bunlar da şu anda savcılıkta. ASKİ bütçesinin zararı 42 milyon 324 bin lira. Yine 2014 yılında tanesi 1 milyon 900 bin liraya biri zırhlı 4 tane jeep alınmış.  Zırhlının fatura bedeli 443 bin lira, araç zırlama bedeli 180 bin lira, bir de motoru patlatıyor, 127 bin lira ona harcanıyor.”

15 uçak alındığı iddia edilmişti

Belediye müfettişlerinin yaptığı incelemeler sonucunda ASKİ Genel Müdür İrfan Kaya’nın talimatı ile 2012’de kurulmasına karar verilen “BELKA Seğmen Uçuş Okulu” için 15 uçak alındığı ortaya çıkmıştı. Uçaklara toplam 8 milyon 612 bin 775 dolara harcandığı belirlenmişti. Uçaklar alınmasına rağmen okul kurulmamıştı. Ayrıca Gökçek döneminde 2 helikopter kiralandığı, kiralanan helikopterlerden birini hiç kullanılmadığı birinin de ASKİ tarafından 12 kez kullanılabildiği belirlenmişti. Helikopterlere kiralama bedeli olarak 1 milyon 775 bin lira verilmişti.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

7 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
İyice çürüdük ve koktuk
1 ay önce

Hemen her kurum,yönetici vs çürümüş,kokuşmuş,nereye baksan bir rezillik var ve iktidardan biri de çıkıp insanlık,vicdan,dürüstlük,Allah adına hesap sormuyor,ne de olsa bizden diye göz yumuyor. Böyle şeyleri bizi kıskanmaktan çatlayan Almanya’da görebilir miyiz acaba? Olsa bile orada adama gün yüzü göstermezler gerçi. Ülkemizde böyle gerçek olması oldukça kuvvetli şekilde muhtemel olan yolsuzluk iddialarını ve üstünü kapama çabalarını görünce niye geriyiz diyoruz, bu hastalıklı,paraya,güce,çıkara tapıp onlar için herşeyi yapabilecek zihniyetle nasıl ileri gidebiliriz ki? Şimdi ucu birilerine de dokunabilir diye her işi şaibeli bu herifi temize çıkarmak için ne taklalar atılır ne dümenler döner nasıl hemen suç fetoya,muhalefete atılır Allah bilir.

Yuh be !!!
1 ay önce

Geçmişten günümüze nerede yolsuzluk, rüşvet,sahtekarlık, dolandırıcılık, arsızlık, haksızlık,talan, suç, torpil vs varsa orda bunlar var ve hala ülke yönetiyorlar hamdolsun ! İyi ki bunlar sofu, softa dindarlar ya aksi olsaymış ne olurmuş Allah bilir. Şimdi ağababa çıkar eski belediye başkanı hakkında bunları söyleyenler dış güçlerin adamı, cehapeli, hain, düşman, terörist der işin içinden çıkar ne de olsa yiyen çok !

Kartal
30 gün önce

Bu adamı suçlamadan önce, çalıyor ama çalışıyor diye yıllarca onu oylarıyla seçerek görevde tutan insanlarımız da kendilerini hesaba çeksinler. O bunları yaparken bu insanlardan cesaret aldı. İlk usulsülüğünde tepki vermezsen yıllarca götürür.

Eyyy melihhh
1 ay önce

Bu zat ve İstanbul’un eski başkanı bir anda görevden alındılar hani seçimle gelen seçimle giderdi ? Bu adamların ve etraflarının ne gibi olayları vardı da bir anda alaşağı edildiler adam gibi açıklamıyorlar ama görüntü neyin ne olduğunu gayet iyi anlatıyor iyi de madem alengirli işleri var veya fetocular niye hesap sorulmuyor, mahkemeye gidilmiyor, engelleyen şeyler ne veya kimler? Ayrıca dinciler sözde günah diye içki içmiyor,domuz yemiyor,namaz kılıyor,oruç tutuyor ama her türlü hak yeme, sapkınlık,yolsuzluk,akçeli olaylarda hep onlar var ve ülkeyi de onlar yönetiyor ne hikmetse…Demek toplumumuz da bunlarla aynı ki bizi hep bunlar yönetiyor maalesef.

Sahi ya
1 ay önce

Bu adamı neden görevden almışlardı ak partili kardeşlerim bi açıklarsa

Merd-i Kıpti
1 ay önce

Hakkinda dava açılan sözkonusu şahıs kendi icraatlarına bakmadan sürekli işini doğru yapan şeffaf belediye ve belediyeciliğe saldırıyor ya. Bayılıyorum bu adama. Her ne içip yiyorsa ben de istiyorum aynısından.

Millttt
1 ay önce

15 temmuz bas aktorleri icin ağlayanlar yargilansin demeye bile herkes korkuyor bu nasil dava!?….