Mali’deki otel saldırısında THY Personeli de var

Mali’deki otel saldırısında THY Personeli de var

Mali’nin başkenti Bamako’da silahlı saldırganlar, lüks bir oteldeki 170 kişiyi rehin aldı. Hem Anadolu Ajansı hem de Reuters, rehineler arasında altı THY personelinin olduğunu bildirdi.

Rezidor Otel Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre, iki saldırgan, Hamdallaye mahallesindeki Radisson Blu Otel’de140 müşteri ve 30 personeli rehin aldı. AFP’ye konuşan bir güvenlik kaynağı, “Her şey yedinci katta oluyor. Cihatçılar koridorda ateş ediyor” dedi.

AA, çıkan çatışmada ikisi güvenlik görevlisi üç kişinin öldüğünü bildirdi. AA’ya göre, güvenlik yetkilileri, rehinelerden yaklaşık 50’sinin serbest bırakıldığını bildirdi.

THY: BİLGİLENDİRME YAPILACAK

İsmi açıklanmayan bir Türk yetkili, Reuters’a, altı THY personelinin otelde olduğunu söyledi. AA’ya konuşan diplomatik kaynaklar da bu bilgiyi doğruladı.

Kaptan Pilot İ. Y. ve İkinci Pilot S.M.A.’nın yanı sıra M. G, Ş. T. K, L. D. K. ve E. S. adlı dört kabin memurunun da bu otelde olduğu açıklandı.

“10 SALDIRGAN” İDDİASI

Reuters’a bilgi veren üst düzey bir güvenlik kaynağı ise otelde yaklaşık 10 saldırgan olduğunun tahmin edildiğini belirtti.

Ajansa konuşan güvenlik kaynakları, “Kuran’dan ayetler okuyabilen rehinelerin serbest bırakıldığını” iddia etti.

Polis, otomatik silah seslerininin duyulduğu 190 odalı otelin çevresinde güvenlik kordonu oluşturdu.

ABD ve Fransız büyükelçilikleri, Bamako’daki vatandaşlarını güvenli bir yerde beklemeleri konusunda uyardı.

Mali’de Ağustos ayında da Sevare kasabasındaki bir oteldeki 24 saatlik kuşatma ve rehin alma krizinde dört asker ve beş BM çalışanı hayatını kaybederken, dört saldırgan öldürülmüştü. (Hürriyet)

SON GELEN BİLGİ THY PERSONELİNDEN BEŞ KİŞİNİN KURTARILDIĞI ŞEKLİNDE… 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments