Malezya, korona virüsüyle savaşmak için insansız hava araçları kullanıyor

Malezya, korona virüsüyle savaşmak için insansız hava araçları kullanıyor

 

Malezya Sivil Havacılık Otoritesi (CAAM), korona virüsünün yayılmasını azaltmaya yardımcı olmak için uygulama ve gözetim amaçlı insansız hava araçları konuşlandırmak üzere Kraliyet Malezya Polisi’ne (RMP) izin verdi. Operasyon, Malezya genelinde 92 drone’un konuşlandırılmasını görecek.

CAAM; bugün yaptıkları bir basın açıklamasında, ‘’korona virüs yasalarını’’ uygulamak ve nüfus üzerinde gözetim sağlamak için Malezya çevresinde uçan 90’dan fazla dron’un kullanılmasına izin verildiğini bildirdi.

Korona virüsüne karşı olan bu yeni cevap, dronların sorunsuz çalışmasını sağlamak için günde 24 saat birlikte çalışan beş organizasyon görecek.

Drone’ların kitlesel olarak konuşlandırılmasıyla birlikte CAAM, tüm ülke için deniz seviyesinden 500 ft yükseklikte drone uçuşlarını yasaklayan bir bildirim (NOTAM) yayınladı. NOTAM, 14 Nisan’a kadar aktif ve geçerli olacaktır.

NOTAM tarafından belirlenen kurallara uymayan herkes en az 50.000 RMB para cezası ve üç yıl hapis cezası ile karşı karşıya kalacaktır. Şirketler 100.000 RMB’ye kadar para cezasına çarptırılabilir.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.