LUFTHANSA ve AIRFRANCE TAHRAN İLE FRANKFURT ARASINDAKİ GÜNLÜK UÇUŞU İPTAL ETTİ

LUFTHANSA ve AIRFRANCE TAHRAN İLE FRANKFURT ARASINDAKİ GÜNLÜK UÇUŞU İPTAL ETTİ

 

İran’ın Irak’taki ABD güçlerinin kullandığı üslere füze saldırısı düzenlemesinin ardından, Lufthansa ve Air France havayolları Irak uçuşlarını askıya aldıklarını açıkladı.

ABD’nin havacılık düzenleme kurumu FAA’nın İran’ın Irak’taki ABD güçlerinin kullandığı üslere füze saldırısı düzenlemesinin ardından ABD’li havayollarının İran, Irak, Umman Körfezi ve İran ile Suudi Arabistan arasındaki kalan bölgenin üzerindeki hava sahasını kullanmasını yasaklamıştı.

ABD dışındaki bazı yabancı havayolları da söz konusu hava sahasını kullanmayacaklarını açıkladı.

FAA tarafından yapılan açıklamada, yasağın “ABD’nin sivil havacılık faaliyetleri için risk oluşturan Ortadoğu’da artan askeri faaliyet ve siyasi gerilim nedeniyle” başlatıldığı belirtilmişti.

LUFTHANSA, TAHRAN İLE FRANKFURT ARASINDAKİ GÜNLÜK UÇUŞU İPTAL ETTİ

Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın sözcüsü İran’daki durumdan dolayı Frankfurt ve Tahran arasındaki günlük uçuşu iptal ettiklerini söyledi.

Sözcü Lufthansa’nın Erbil’e Cumartesi günü planlanan bir sonraki uçuşunu iptal ettiğini de sözlerine ekledi.

ABD’nin havacılık düzenleme kurumu FAA’nın ABD’li havayollarının İran, Irak, Umman Körfezi ve İran ile Suudi Arabistan arasındaki kalan bölgenin üzerindeki hava sahasını kullanmasını yasaklamasının ardından, diğer bazı büyük havayolları Irak ve İran hava sahasından kaçınmak için uçuşları yeniden yönlendirdiklerini söyledi.

AIR FRANCE IRAK VE İRAN HAVA SAHASI ÜZERİNDEKİ UÇUŞLARINI ASKIYA ALDI

Fransa’nın havayolu şirketi Air France Irak ve İran hava sahasında uçuşları askıya aldığını söyledi.

Air France yaptığı açıklamada, “Uçuş güvenliğini en yüksek seviyede sağlamak için uçuş planları dünya genelindeki Fransız ve bölgesel yetkililerin kararlarına göre eş zamanlı olarak ayarlandı” dedi.

RUSYA, HAVAYOLU ŞİRKETLERİNE IRAK, İRAN, KÖRFEZ VE UMMAN KÖRFEZİ ÜZERİNDEN UÇUŞLARDAN KAÇINMASINI SÖYLEDİ

Rus Federal Hava Taşımacılığı Ajansı Rosaviatsia, Rus hava yollarına Irak, İran, Körfez ve Umman Körfezi hava sahalarındaki uçuşlardan kaçınmalarını söyledi.

RIA haber ajansında yer alan habere göre Rosaviatsia açıklamasında “Uluslararası sivil uçuşlar için mevcut güvenlik riskleri hakkında bilgi nedeniyle; Rosaviatsia, ikinci bir talimata kadar transit uçuşlar da dahil olmak üzere Rus sivil uçuşları için İran, Irak, Basra Körfezi ve Umman Körfezi topraklarındaki hava sahasını kullanmamayı öneriyor” denildi.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Yabanci kaptan

Buseferlere yabancı kaptanları gonderebiliyor musunuz?