Lufthansa San Jose uçuşlarını başlatıyor

Lufthansa San Jose uçuşlarını başlatıyor

Lufthansa 29 Nisan 2016 tarihinden itibaren  Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya Eyaleti’ndeki San Jose kentine ilk kez direkt uçuş başlatacak. Böylelikle  Silikon Vadisi ve bir Avrupa havaalanı arasında ilk kez direkt sefer düzenleniyor olacak. 2016 İlkbaharından itibaren Airbus A340-300 tipi bir uçak haftada beş kez Frankfurt ve San Jose arasında direkt uçuş gerçekleştirecek.

LH 488 sefer sayılı uçak her hafta Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri öğleden önce Frankfurt’ tan havalanarak, 12 saatlik bir uçuş sonrasında öğleden sonra San Jose kentine ulaşacak. Dönüş seferi ise gece uçuşu olarak öğleden sonra San Jose’den kalkacak ve bir sonraki gün sabahın erken saatlerinde Frankfurt havalimanına ulaşmış olacak. Uçuş saatleri Almanya, Avrupa, Asya ve Afrika kalkışlı seferlerle uyumlu olarak düzenlendi.

San Jose kenti 3.3. milyonluk nüfusuyla, yeni kurulan şirketler ve  yüksek teknoloji firmaları için önemli bir yatırım merkezi olan Silikon Vadisi’nin ortasında yer alıyor. Internet dünyasında isim yapmış çok sayıda firmanın merkezi burada bulunuyor. Ayrıca Silikon Vadisi biyoteknoloji, ilaç ve tıp sanayilerinde faaliyet gösteren birçok önemli şirkete de ev sahipliği yapıyor. Sayısız otomobil üreticisi firmanın araştırma laboratuvarları yine burada yer alıyor.

San Jose sadece iş seyahatleri için ilginç olmakla kalmayıp, aynı zamanda Kuzey Kaliforniya bölgesine yapılacak turistik geziler için de ideal bir başlangıç noktası oluşturuyor. Nitekim Big Sur, Yosemite Ulusal Parkı ve Tahoe Gölü de kentin hemen yakınında yer alıyor. San Jose böylelikle, sadece 70 km uzaklıkta bulunan San Fransisco kentine cazip bir alternatif oluşturacak.

Lufthansa Avrupa’dan San Jose kentine direkt uçuş düzenleyen ilk Avrupa havayolu şirketi olacak. San Jose havaalanı giderek  uluslararası seferler için önemli bir aktarma merkezi   haline geliyor. Nitekim yeni uluslararası terminalin hizmete açılmasından sonra buradan Tokyo (Japonya) ve Peking (Çin) kentine direkt seferler düzenlenmeye başladı. Lufthansa yolcuları bu hatta yapacakları uçuşlarda Business Class, Premium Economy ve Economy olmak üzere üç farklı sınıf arasında tercih yapabilme imkanına sahip olacaklar.

San Jose yönündeki gidiş-dönüş bilet fiyatları 825.-USD’dan başlıyor. LH.com Internet sitesi veya 0212 3548888 numaralı Lufthansa Service Center üzerinden uçuşlara ilişkin ayrıntılı bilgi edinebilir ve bilet satın alabilirsiniz. Ayrıca Lufthansa’nın yetkili seyahat acenteleri ve havalimanlarındaki Lufthansa bilet satış büroları üzerinden de  bilet satın alınabiliyor.

Türkiye’den Kuzey Amerika’ya cazip fiyatlar

Lufthansa  25 Eylül tarihinden itibaren sefer düzenlenmeye başladığı yeni uçuş noktası Tampa (Florida) ‘ya  Türkiye’den uçacak yolculara 519.- USD ‘dan başlayan fiyatlarla seyahat etme olanağı sunuyor.

Ayrıca Türkiye‘den  Kuzey Amerika’ya uçacak yolcular Lufthansa’nın sunduğu cazip fiyatlardan yararlanabilirler. Örneğin Türkiye‘den New York’a 479.- USD; Los Angeles’a  509.- USD Miami’ye  565.- USD’dan  başlayan fiyatlarla  seyahat edebilirler.