Lufthansa Hayatta Kalma Modunda… Uçuşlarının % 95’ini kesecek

Lufthansa Hayatta Kalma Modunda… Uçuşlarının % 95’ini kesecek

Dünyanın önde gelen havayollarından üçü, Deronsche Lufthansa AG , Qantas Airways Ltc. ve Delta AirLines Inc.’in toplamda 1.500 uçağı yerde tutmasıyla beraber binlerce çalışanlarını da işten çıkarması , korona virüsünün hava yolculuğuna verdiği en büyük zararlardan sadece sonuncularıdır.

Avrupa’nın en büyük taşıyıcısı Lufthansa’daki tedbirler oldukça şertleşirken; şirket CEO’su Carsten Spohr’ın Perşembe günü yapmış olduğu açıklamada,”koltukların % 95’ini boş tutarak 1950lerdeki seviyeye indirileceği ve şirket filosundaki uçakların yüzde 50’si yerde tutularak şirketin uçuş kapasitesinin yüzde 70 oranında azaltılacağı” belirtildi. Haftalardır uçakları bekleme modunda olan Qantas havaoyolları da bütün uluslararası operasyonlarını durdurdu.
“Korona virüsü, tüm küresel ekonomiyi ve şirketimizi benzeri görülmemiş bir olağanüstü hal durumuna soktu,” dedi Spohr. “Kimse olası sonuçları öngöremez. Bu olağanüstü duruma şiddetli ve bazen de acı verici olan önlemlerle karşı koymak zorundayız. ”

Kesintiler, talepte bir çöküşün ortasında operasyonları daraltırken ve ulusal sınırlara yaklaşırken çaresizliğe sürüklenen havayollarını vurgular. Birçok operatör için bu; işi güvene almak ve korona virüsünün yarattığı kötü etki devam ederken , nakit para kaybını durdurmak için acımasız adımlar atmak anlamına gelir. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’ne göre, o zaman bile sektörün pandemiyi atlatmak içi 200 milyar dolarlık devlet desteğine ihtiyacı olabilir.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör