Londra Heathrow Havaalanı yönetimi çalışanlarını tehdit ediyor

Londra Heathrow Havaalanı yönetimi çalışanlarını tehdit ediyor

 

 

Londra Heathrow Havaalanı yönetimi; çalışanlarını korona virüsü pandemisi sırasında yüzde 15’lik bir ücret kesintisini kabul etmezlerse , onları görevden almakla tehdit ediyor

İngiltere’nin en işlek havaalanındaki binlerce çalışana, ücret azaltmasını kabul etmeyen herkes için ‘işten çıkarma ve daha sonra durum eski haline dönünce yeniden işe alınmanın son adım olabileceği’ söylendi.

Sky News’e göre; ”İnsan Kaynakları şefi Paula Stannett; personele ‘kesintilerden kimsenin vazgeçmesini beklemediğini’ söyleyen ciddi bir not gönderdi.

54 yaşındaki Bayan Stannett şöyle bir açıklamada bulundu: ‘Meslektaşlar; revize edilen şartları kabul etmezlerse bunun sonuçları olacaktır çünkü bu, daha fazla çalışanı işten çıkarmamız gerektiği anlamına gelecektir. Ki bu da , ücret kesintisini kabul etmeyen çalışanların iş arkadaşlarını da etkileyecek.’

Havaalanı yönetimi,  sendikalı personelin ücretini halihazırda zaten yüzde 10’luk bir oranda azaltmıştı ve gelecek günlerde de üst düzey yöneticilerinin dörtte birini geçici olarak işten çıkarmayı planlıyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.