Londra-Gatwick, Thomas Cook Airlines’ın iflasından dolayı 600.000 yolcu kaybedecek

Londra-Gatwick, Thomas Cook Airlines’ın iflasından dolayı 600.000 yolcu kaybedecek

 

Thomas Cook Airlines geçen Eylül ayında tasfiye edildi. O ayın son haftasında, Londra-Gatwick havaalanından şirketle uçmayı planlayan 50.000 yolcu bunu yapamadı, bu da 254 ticari işlemin iptali anlamına geliyordu .

Thomas Cook havayolunun iflası , Londra havaalanı için 600.000 yolcu kaybına neden olacak . Bütün bunlar, easyJet ve Jet2’nin geçtiğimiz Kasım başında slotların% 65’inden fazlası ile yapıldığı görülüyor.

Ayrıca, havaalanının CEO’su Stewart Wingate , Londra-Gatwick için hala çok fazla talep olduğunu söyledi. Bu bağlamda, “Gatwick’te koltuk arayan pek çok havayolunun var olduğunu”, özellikle de “Londra’ya uzun mesafe ulaşmaya çalışan şirketlerden çok fazla talep olduğunu” söyledi.

Bununla birlikte, havalimanı bu yıl 46 ila 47 milyon yolcu almayı bekliyor; bu da 2018 için bir artış anlamına geliyor ve 46 milyon kullanıcıyı ağırladı. Sadece 2019’un ilk yarısında, geçen yılın aynı dönemine göre% 0.2 daha fazla, 26.6 milyon yolcu aldı .

Bu insanların yaklaşık% 20’si, özellikle Norveç’in Rio de Janeiro ve Buenos Aires’e rotaları başlattıktan sonra uzun mesafeli yerlere gitti.

Öte yandan, Wingate, Brexit’in yarattığı belirsizliğin İngiliz uçak yolcularının talebini “yumuşattığını” söyledi. Çözüm olarak, Londra-Gatwick CEO’su Güney Amerika pazarını önerdi, çünkü “ülke ekonomisinde ve ulusal kimliğinde çok önemli bir rol oynayacaktır”.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör