Lampertheim’de helikopter kazası

Lampertheim’de helikopter kazası

Alman polisinden gelen bilgilere göre, dün bir helikopter, Mannheim yakınlarındaki Lampertheim’e acil bir iniş yapmak zorunda kaldı. İniş sonrasında devrilen helikopterde bulunan iki kişi de yaralandı.

Bir eğitim uçuşu için Lampertheim’deki ”İm Seefeld” bölgesi üzerinde bulunan helikopterde gerçekleşen teknik arıza sebebiyle, pilotlar iniş kararı aldı. İniş için alçalan helikopter; yerle temasını sağlarken, yana doğru devrilerek, helikopter içindeki iki pilotun da yaralanmasına sebep olmuştur. Helikopterden hemen çıkabilen iki pilot da, olay yerine gelen ilk yardım ekipleri tarafından hastahaneye götürülmüş ve orada tedavilerine başlanmıştır.

Polis tarafından etrafı çevrelenen kaza alanında yapılan ön incelemelere ve pilotların da verdiği ifadelere dayanılarak, uçuş esnasında helikopterdeki bilgisayarın bir teknik arıza uyarısı vermiş olduğu tespit edildi.

Arızasına neyin neden olduğu hala bilinmeyen helikopterin 600 kg ağırlığındaki hasarlı gövdesinin, olay yerine getirilecek olan bir vinç yardımıyla kaldırılması bekleniyor.

Alman Federal Havacılık Kazası Araştırmaları Bürosu, olayla ilgili olarak bir soruşturma başlattı.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments