KOREAN AIR ÇALIŞANLARININ YÜZDE YETMİŞİ ALTI AY BOYUNCA İZİNLİ OLACAK

KOREAN AIR ÇALIŞANLARININ YÜZDE YETMİŞİ ALTI AY BOYUNCA İZİNLİ OLACAK

Korean Air: Çalışanların % 70’i korona virüsü nedeniyle izinli olacak

Korean Air; ‘’Salı günü yaptıkları bir açıklamada, Güney Kore’deki çalışan çalışanlarının % 70’inin veya daha fazlasının, taşıyıcının korona virüsü pandemisinden kaynaklanan operasyonel zorlukların üstesinden gelme çabalarının bir parçası olarak altı ay boyunca izinli olacağını’’ söyledi.

Korean Air, Güney Kore’nin en büyük havayolu şirketi. Kore Sivil Havacılık Derneği lobi grubuna göre, bir bütün olarak Güney Kore’deki havayolları uluslararası yolcu sayısında % 96’lık bir düşüş yaşadı ve 374 uçaklarından 324 uçağı yerde tutulmaktadır.

Korean Air yaptığı açıklamada ek olarak, ‘’16 Nisan ile 15 Ekim arasında sürecek olan devamsızlık izninin Güney Kore’de çalışanlar için geçerli olacağını ve temel personel dışındaki herkesin prensip olarak izin alacağını’’ da söyledi.

Bir sözcü, ‘’izinli çalışanlara; normal ücretlerinin bir kısmının ödeneceğini, ancak etkilenen çalışanların seviyesini veya kesin sayısını açıklamayı reddettiğini’’ söyledi.

Korean Air ayrıca, ‘’şirketin ilave sermaye enjekte etmek de dahil olmak üzere finansal durumunu daha da güçlendirmek için yeni yöntemler bulmaya çalıştığını’’ söyledi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.