Kıbrıs’ta Sis Uçuşları Vurdu.

Kıbrıs’ta Sis Uçuşları Vurdu.

Kuzey Kıbrıs genelinde dün sabah saatlerinde etkili yoğun sis hava trafiğini de olumsuz etkiledi ve Ercan Havaalanını bir süreliğine uçuşlara kapatıldı.

Sis nedeniyle Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’a sabah saatlerinde gelen Pegasus Havayollarına ait uçaklar Ercan Havaalanına iniş yapamadı, yolcular perişan oldu.

Londra’dan havalanan Pegasus havayollarına ait uçak, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na aktarmalı iniş yaptıktan sonra Ercan’a doğru yol aldı, saat 07.15’te Ercan’a gelen uçak yoğun sis nedeniyle Türkiye’ye geri dönmek zorunda kaldı.  Adana’ya dönen Pegasus uçağına binmeyi bekleyen Londra yolcuları ise Ercan Havaalanı’nda mahsur kaldı.

Antalya’dan Ercan’a saat 07,30’da inmesi beklenen Pegasus uçağında da aynı sorun yaşandı. Alana iniş yapamayan uçak, Antalya’ya geri döndü. Bu uçakla Ankara’ya gidecek olan yolcular da Ercan Havaalanı terminalinde beklemek zorunda kaldı.

Yolcular saatlerce süren bekleyişe isyan ederken,  Pegasus Hava Yolları yolculara yetkilileri sandviç dağıtarak öfkelerini dindirmeye çalıştı.

Sisin kalkmasıyla birlikte yaklaşık dört buçuk saat alanda bekleyen yolcular rötarlı da olsa uçaklarına binmeyi başararak seyahatlerini gerçekleştirdi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.