iki ülkede çalışmalar durdu… Koronavirüs F-35 üretimini vurdu!

iki ülkede çalışmalar durdu… Koronavirüs F-35 üretimini vurdu!

 

Pentagon, koronavirüs dolayısıyla ortaya çıkan endişeler nedeniyle Japonya’daki F-35 savaş uçağı fabrikasında bir hafta boyunca çalışmanın durduğunu, İtalya’da ise işçilerin evden çalışmaya yönlendirildiğini açıkladı.

Pentagon’un üst satın alma yetkilisi ve Savunma Müsteşarı Ellen Lord Washington’daki bir savunma konferansında gazetecilere verdiği demeçte, “Japonya’da, bir hafta boyunca [fabrika] kapatıldı” ifadelerini kullandı.

İŞÇİLER EVDEN ÇALIŞACAK

Star’da yer alan habere göre Lord ayrıca İtalya’daki F-35 fabrikasındaki Lockheed işçilerin evden çalışmaya yönlendirildiğini öğrendiğini de söyledi.

FABRİKAYA SEYAHATLER KISITLANDI

F-35 yapımcısı Lockheed Martin ayrıca, virüsle ilgili endişeler nedeniyle çok sayıda uluslararası uçuşun iptal edildiği İtalya’nın Cameri kentindeki fabrikasına olan seyahatleri de de kısıtladığını bunun de üretim hattına etki ettiğini açıkladı.

İTALYA SALGINDAN EN ÇOK ETKİLENEN ÜLKE

İtalya, Asya dışındaki koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri oldu ve ülke Çarşamba günü hastalık nedeniyle iki hafta boyunca okulların ve üniversitelerin geçici olarak kapatacağını duyurdu.

Lockheed yaptığı açıklamada, “İtalya ve Japonya’daki F-35 uluslararası operasyonları üzerindeki etkileri azaltmak için müşterilerimiz ve ortaklarımızla birlikte çalıştığımızı kamuoyuna duyururuz” açıklamasında bulundu.

Açıklamanın devamında, “Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği birinci önceliğimiz olmaya devam ediyor. Çalışanlara ABD Dışişleri Bakanlığı’nın rehberliğine uygun olarak kuzey İtalya’ya, Kuzey İtalya’dan seyahat etmekten kaçınmalarını tavsiye ettik” denildi.

FORT WORTH’DA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Şirket ayrıca Fort Worth’daki F-35 üretiminin şu anda koronavirüsten etkilenmediğini ve çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments