Kerimcan Durmaz’a uçak videosu sonrası ceza..

Kerimcan Durmaz’a uçak videosu sonrası ceza..

 

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’ın, sosyal medya hesabından paylaştığı ve takipçileri tarafından tepki toplayan, müstehcen videoya ilişkin yargılandığı dava karara bağlandı.

”YAKIN ARKADAŞLARIMA ATTIĞIMI DÜŞÜNÜYORDUM”

Dava dosyasındaki görüntülerin kendine ait olduğunu belirten sanık Kerimcan Durmaz, “Hamburg’tan dönerken sadece iki yakın arkadaşımın olduğu gruba uçakta çekmiş olduğum paylaşımı gönderdiğimi sanıyordum. Fakat havaalanına iniş sırasında telefonun sinyal alması neticesinde bu paylaşımımı yakın arkadaş grubuma değil, instagrambölümünde paylaşılmış olduğunuarkadaşlarımın beni araması neticesinde öğrendim.” dedi.

Kerimcan Durmazkarşısında

”BU KONULARDA HASSAS VE DİKKATLİ BİRİSİYİMDİR”

Paylaşımıçektiğini ve kamuoyundan özür dilediğini belirten sanık Durmaz, “Üzgünüm, yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Ben deiçerisinde yaşayan biri olarak bu konulardave dikkatli birisiyimdir. Beraatimi talep ederim. Hakkımda leyhte olan hükümler uygulansın.” ifadelerini kullandı.

HAPİS CEZASI

İddianamede, Kerimcan Durmaz’ın müstehcenlik suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapsi ve 5 bin güne kadar adlicezası talep edilmişti.

Mahkeme, sanık Kerimcan Durmaz’ın müstehcenlik suçunu işlediğinin sabit olduğu gerekçesiyle, 10 ay hapse 5 bin TLcezasına çarptırılmasına hükmetti. Sanığın yargılama sürecindeki tutum ve davranışlarını leyhte kabul eden mahkeme, hükmün açıklanmasınıbıraktı.

Geri

5
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Sxs

Thy sen neden dava açmıyorsun adam tuvaletinde neler yapıyor??! Yasaklasana ucusunu ne biçim iş bu ?

Tailcone

İyi olmuş. Ama hapis yatmayacak olması üzücü. Kurtulamıyoruz su tiplerden bir türlü

Duruş önemli

birileri eğer duruş yapabilecekse bu bir fırsat olmalı bu toplumun ahlak değerlerini korumalı sahip çıkmalı derim bu kerimcan denilen şahıs müsvettesi bir daha tk ile uçmamalı bu iyi bir ceza olur belki 3/5 kişi çıkıp kızar ama 3/5 milyonun takdirini kazanırsınız bu benim nacizene fikrim kamuya açık bi alandasın otobüste açıp göstermekle hiç bir fark gözetilmemeli ceza bu kadar az olmamalı

muzc

ulkedeki ahlaksizligi ozendirecek tiplere buyuk paralar kazandiranlar ! bunlara vergi ve denetimsiz birakanlarinda Allah tez cezasini versin!

Cpt

Buna dava açmazsan kıme acacan thy. Bide hükmün acıklanmasını ertelemıs bu yasa degısmelı