Kazayla ilgili inceleme tamamlandı

Kazayla ilgili inceleme tamamlandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezi Başkanlığı’na bağlı 2 kişilik kaza/kırım inceleme ekibi, Geçitkale Havaalanı içerisinde 29 Ekim 2019’da meydana gelen ultralight uçak kazası hakkında rapor hazırlamak için yaptıkları incelemeyi tamamlandı.

Sivil Havacılık Dairesi gözetiminde üç gün süren enkaz incelemesi sırasında bulunan kısmen yanmış bir adet cep telefonu ile bir adet kamera kartı  detaylı inceleme yapılmak üzere Ankara’ya götürüldü. KKTC Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada  uçağın İtalyan menşeli olan motoru da ileri incelemeye tabi tutulacak.. İncelemelerin ardından kazayla ilgili ön raporun 1 ay içerinde yayımlanması bekleniyor.

Kesin rapor için ise yaklaşık 1 yıllık bir süre gerektiği bildirildi. Gerek uzman ekibin aktardığı, gerekse otopsi raporları her iki pilotun da çarpmanın etkisiyle derhal öldüğünü belirten bakanlık, ayrıca evrak üzerinde yapılan incelemelerde uçağın tescil, uçuşa elverişlilik, sigorta, pilot lisansları gibi tüm evraklarının eksiksiz olduğu, ulusal ve uluslararası tüm havacılık kurallarına uygun olarak uçtuğu ve prosedürlerde her hangi bir eksiklik olmadığının tespit edildiğini açıkladı. (DETAYKIBRIS)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.