Katar Havayolları Kabin Memuru Alımı Yapacak

Katar Havayolları Kabin Memuru Alımı Yapacak

Katar Havayolları, İstanbul’da 19 Ekim’de kabin görevlisi alım etkinliği düzenleyecek. İlana başvurular başlarken, işe kabul edilenlere verilecek olan maaş ortalamaları da belli oldu.Şirketin, kabin görevlisi olanlara başlangıç maaşı olarak uçtuğu saate göre 1235-2 bin 300 dolar arasında maaş vereceği öğrenildi.Adaylara başvurularda para alınmadığı uyarısı da yapan Katar Havayolları, kabin görevlisi olmaya hak kazananlar Doha’da ücretsiz konaklayacak.

Türkiye ile Katar arasında ilişkilerin artmasına paralel olarak iki ülke arasında uçuş ve yolcu trafiği de her geçen yıl yolcu rakamlarına yansıyor.Doha merkezli Katar Havayolları, Türk uçuş personeli bulundurmak için de İstanbul’da 19 Ekim’de işe alım etkinliği düzenleyecek.Adayların etkinliğe resmi kıyafetle gelmeleri tavsiye edilirken ilana başvurular da şirketin web sitesinden yapılmaya da başlandı. Başvuruların 19 Ekim’e kadar çevrimiçi yapılması istenirken, başvurusu kabul edilip alım etkinliğine çağırlacak olanlarla 21 gün içinde iletişim kurulacağı duyuruldu. Etkinliğin yerinin daha sonra açıklanacağının da belirtildiği ilanda havayolu şirketi, adaylara sunulacak maaş ve sosyal imkanları etkinlikte açıklayacak. Edinilen bilgilere göre maaşlar uçuş saatlerine göre değişecek.

BAŞVURUSU KABUL EDİLENLERİN MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Katar Havayolları kabin görevlisinin ile ilk 6 aylık uçuşta temel maaş ayda 3600 QAR(5 bin 650 TL) olacak. Deneme süresinin 6 ayından sonra, temel maaş  ayda 4000 QAR’a(6 bin 278 TL) yükselecek. Maaştan vergi kesintisi olmayacak. İşe kabul edilenler temel maaşını ek olarak, uçtuğu saat  için ayrı bir saatlik ücret de kazanacak. Bu saatler, işe giriş yaptığı andan çıkış yaptığı saate kadar hesaplanacak.İşe kabul edilenler ayda 90 ile 120 saat arasında uçacak. Kabin görevlisinin, işe başladığı ilk 6 ayında ayda 100 saat uçması halinde, temel maaşın üzerinden 4500 QAR(7 bin 63 TL) alacak. 6 ay sonra ise 100 saat uçması halinde 8500 QAR(13 bin 341 TL) kazanacak. Katar Havayolları yayınladığı ilanına, “Rekabetçi tazminat ve avantaj paketleri sunuyoruz. Çok uluslu Kabin Ekibi Ekibimize katılın ve konaklama, yardım ve görev için ulaşım dahil olmak üzere vergisiz bir ücret paketinin tadını çıkarın” ifadelerine yer verdi.

KATAR’DA ÜCRETSİZ KONAKLAMA
Katar Havayolları kabin görevlisi olarak kabul edileceklere ekip üyeleriyle beraber yaşayacağı Doha’da ücretsiz konaklayacağı ev de tahsis edecek.

Katar Havayolları’nın başvurularda aradığı koşullar şöyle:

Minimum 21 yaşında olmak

Parmak uçlarında minimum 212 cm yüksekliğe ulaşabilmek

Yazılı ve konuşma olarak akıcı İngilizce

Doha’ya taşınmaya istekli

Minimum lise mezunu

Katar Havayolları başvuruda izlenilecek yolları şöyle sıraladı:

1.Online başvuru tamamlanacak

2.İşe alım ekibi özgeçmişi gözden geçirecek ve kısa listedeki başvuru sahiplerini e-posta yoluyla etkinliğe davet edecek

3. Etkinliğe katılıma hazırlık

4. Etkinliğe katılım daveti alan aday işe alım ekibi ile tanışacak. Adayın beraberinde başvuru kimliği, İngilizce güncel bir CV,  Pasaportun fotokopisi ve bir vesikalık fotoğraf getirmesi isteniyor.

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
cadetAfa7thfleet

AKLI OLAN GITSIN SINIF EGO MANYAKLARIYLA TORPILLILERLE DOLU KABIN BUNLARLA UGRASMASIN GIDIN YABANCI PILOTLARLA KONUSUN KAYNASIN

Allah

Thy ye zeval vermesin!! Hostesler için dünyadaki zirve noktası Katar falan değil THY dir.Katarın verdiği paraları THY Türkiye de veriyor çünkü çok zeki insanlar tarafından yönetilen çok verimli çok başarılı bir şirkettir THY.Çalışan grubu olarak Host ve hostesler el üstünde tutulur pas haklarında diğer grupların önüne geçerler.Sicilmiş şirkette çalışma yılıymış umurunda bile olmaz THY nin.İlker bey söz verir tutmaz mesela.sinyorite çünkü işe yeni giren hostesin uçağa binmesini sağlar onun yararınadır.kimse de ya bu ne saçmalık bu şirkete 10 yılını vermiş adamın önüne geçti 10 günlük HOST demez çünkü onlar belkemiğidir THY nin adeta tek çalışan grubudur.şimdi zırvalarlar emergency emergency diye… Devamını oku »

Chafp.

Sadece Türkiyede degil dünyada çalışanlar arasında kıyaslama yaptığımızda thy kadar yüksek maaş veren yok KABİN CAMES FIRTS gerisi teferruattır…

Kabin

Ne saçmalıyorsun sen?İngilizce öğrende kim ne kazanıyor öğren.Emirates başlangıç maaşı aylık 3-3500 dolar,singapore 5000 dolar,avrupa havayolları lufthansa vs zaten kıyaslanamaz hangi en yüksek maaşı veriyor?Sonrada kabin önüne geçiyor,önünede geçer kafanada bu ingilizcesizlikle şirkette barındığına şükret