Kanada’da kalan öğrencileri tahliye operasyonu

Kanada’da kalan öğrencileri tahliye operasyonu

 

FLY SERVICE TURKEY  Gökhan SARIGÖL CEO’su  Corona virüsü nedeni ile Kanada’ da mahsur kalan 200 Türk öğrenciyi Pakistan Havayollarına ait Boeing 777 tipi yolcu uçağı ile 08 Nisan 2020 tarihinde tahliye edeceklerini bildirdi.

Konuya ilişkin  FLY SERVICE TURKEY’in basın bildirisi şu şekildedir;

Genel Müdürümüz ve CEO’muz Sn. Gökhan SARIGÖL’ ün Kanada’ da mahsur kalan 200 Türk öğrenciyi tahliye operasyonu ile ilgili basın açıklamasıdır;

Corona (COVID-19) virüsü nedeni ile Türkiye ile Kanada arasındaki uçuşların iptal olması sonrası Kuzey Amerika’da eğitim gören 200’e yakın Türk öğrencinin Türkiye’ye tahliye operasyonu, Pakistan Havayollarına ait Boeing 777 tipi yolcu uçağı ile 08 Nisan 2020 tarihinde yapılacaktır.

PK 784 uçuş numarası ile Toronto’dan Ankara’ya uçuş planı hazırlanmaktadır. Bu önemli tahliye organizasyonu Pakistan ve Türkiye arasındaki iyi ilişkiler sonucu Pakistan Hükümeti ve Türk Dışişleri Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda organize edilmiş olup, Türkiye İslamabat Büyükelçiliği, Toronto Başkonsolosluğu, Pakistan Dışişleri Bakanlığı ve Pakistan Havayolları ile koordineli olarak icra edilecektir.

Orada mahsur kalan öğrencilerin taşınmasını gerçekleştirecek ilgili uçak Kanada yerel saati ile 08 Nisan 2020 saat 19:00’da Toronto’dan kalkacak ve 09 Nisan 2020 12:45 saatinde Ankara Esenboğa Havalimanına inecektir. Yurda getirilen öğrencilerimiz 14 gün Türkiye Sağlık Bakanlığının belirleyeceği yurtlarda karantinaya alınacaktır. Basın mensuplarının bilgilerine sunulur.

Saygılarımızla FLY SERVICE TURKEY  Gökhan SARIGÖL

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.