Kabin personeli uçaklardaki yiyeceklerin ‘sağlıksız’ olduğu konusunda uyardı

Kabin personeli uçaklardaki yiyeceklerin ‘sağlıksız’ olduğu konusunda uyardı

Uçuş görevlileri yaşadıkları uçuş deneyimleri sırasında edindikleri deneyim sayesinde birçok şey öğrenmişlerdir. Bunlardan bir tanesi, yakın zamanda, uçaklardaki gıdaların ne kadar sağlıksız olduğundan bahsetti

Uçaklardaki yiyeceklerin, çeşitli nedenlerden dolayı kötü bir ünü vardır – yiyeceğin hazırlanma ve depolanma şekli, uçakta servis edildikleri ortam ve uçuş koşulları, yemeklerden istediğimiz tadı almayı sağlayamıyor

Birinci sınıf veya iş seyahati yapmadıkça ekonomi sınıfı yolcuları, yemek seçenekleri söz konusu olduğunda, çok sınırlı bir seçeneğe sahip olmakta Shreyas P adında bir kullanıcı, beş büyük havayolu şirketi için uçuş görevlisi olarak hizmet verdiğini iddia etti.

Çiğ veya vegan seçeneğini seçmiş olsanız bile, havayolu yemeklerinin “çok sağlıksız” olduğu konusunda iddialı .

Kullanıcı şunları ekledi: “Tepsinizdeki yiyecekler mutfakta değil, genellikle uçağın kalkışından 12 saat ve hatta günler önce yapılıyor”.

Bir gece veya sabah uçuyorsanız; kullanıcı, broşürlerdeki kahvaltı seçeneklerine karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu ve ekledi “Çırpılmış yumurta veya az önce aldığınız omlet; sadece yumurta değil, aynı zamanda yumurta ve başka bir ikame karışımı da olabilir.”

Örneğin;  ” havayolu kahvaltıları ile gelen meyvelerin hala taze görünebilmesine rağmen, aslında uçak ayrılmadan saatler önce hazırlandıklarını” açıkladı.

Görünüşe göre; yüksek irtifada seyir esnasında, tat tomurcukları ve koku hissi, yere göre farklı oluyor

.”Ayrıca; ; havadayken çok fazla yağ ve şeker yemenin, insanların kendilerini kötü hissetmesine neden olabileceğini de iddia ediyor

Bunun yerine, lüks hava yolculuğu şirketi Indagare’nin kurucusu Melissa Biggs Bradley, ”yolcuların uçağa binmeden önce bir şeyler yemeleri gerektiğini” söyledi.

Vücudunuzun, yiyecekleri yüksek irtifada olduğundan daha iyi sindirmesine yardımcı olmakla kalmaz. Aynı zamanda da terminallerde üretilen yiyecekler, uçaklarda bulunan yiyeceklerden daha taze ve besleyici olacaktır.

Stanford Üniversitesi fizik profesörü Jay Walker, bir dürüm veya ekmeğin tercih olarak seçilmesini önerdi ve şunu dedi: “Sandviçler ve paketler, kısa mesafeli uçuşlarda oldukça iyi bir şekilde yapılabilir, ancak uzun mesafeli bir uçuşta seyahat ediyorsanız, saatler önce yapıldıkları için kuru olma eğilimindedirler”.

Bu sadece gıdanın bozulmasına ve bakteriler tarafından istilasına neden olmakla kalmaz, aynı zamanda gıdadaki besin değerini de düşürebilir. Kısacası; bu , söz konusu gıdaların birden fazla şekilde sağlıksız olduğu anlamına gelir.

Hastalanma riskini almak istemediğiniz için , uçak yemeği seçeneklerini seçerken çok dikkatli olmanız önerilir.

Gıda, insanların uçarken kaçınmaları için uyarıldığı tek şey değildir.

Uçakta su, çay ve kahve içmek sizi hasta edebilir.

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, çeşitli farklı havayollarında su tankında mikroorganizmalar bulunduğunu buldu.

Bir uçuş görevlisi; su tanklarının temizlenmiş olmasına rağmen, asla ne sıklıkta veya ne kadar iyi temizlendikleri konusunda bilgilendirilmediklerini açıkladı.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Kesinlıkle
2 ay önce

Atlasta gorev yaparken sandıvincin içinden fare pıslıgıni bulundugunu yolcumuz dr olan beyefendı gostermişti ınanılmaz utanmıstım. Allahtan ekıp yemegı az yuklenırdı de yogurt ve meyve ıle gun bitirirdık.

Do&Co
2 ay önce

Radikal dinciler THY da uçarken neden Do&Co nun ikramını yemez?
1-Do&Co nun etleri ithal et olduğu içinmi?
2-Do&Co ithal eti donuk getirip çözüp pişirip tekrar yarı dondurduğu içinmi?
3-Do&Co Permasan peyniri kullandığı içinmi? (permasan peyniri domuz pepisinisinden yapılır)
4-THY helal sertifika alamadığı içinmi?

Yolcu
2 ay önce
Cevapla  Do&Co

Do&Co nun yemekleri tartışılmaz dünyada bir çok havayolu firmasi ,formula ,şampiyonlar ligi tenis turnuvası vs…. Tüm organizasyonlarda yer alıyor bilmeden yorum yapmayin dünya kalitesininde hijyen ön planda ikram hizmeti veriyor…